ZTE Quartz

Çin’in en büyük tedarikçilerinden ZTE firması uzun zamandır beklenen yeni akıllı satti Quartz’ı resmi olarak tanıttı.

ZTE Quartz tanıtıldı!

Akıllı telefonların piyasaya hakim olmasıyla birlikte yıl içerisinde onlarca akıllı telefon tanıtılıp piyasaya sürülüyor. Akıllı telefonlar kadar olmazsada akıllı saatlerde önemli bir kullanıcı kitlesine sahip, ZTE diğer bir çok rakibi gibi bu alana yönelmiş durumda. ZTE yaklaşık iki yıl önce bir akıllı saat tanıtarak piyasaya sürmüştü. 2 yıl önce ki ZTE akıllı saati Tencent OS işletim sistemiyle çalıştığı için fazla tercih edilmemişti.

Yeni tanıtılan Quartz akıllı saati ise ZTE’nin ilk Android Wear işletim sistemiyle çalışan akıllı saati olduğunu belirtelim. Büyük dairesel tasarımıyla şık duran akıllı saat Quartz tasarımıylada dikkat çekiyor.

ZTE Quartz özellikleri ve fiyatı

Dairesel tasarımıyla dikkat çeken Quartz, 1,4 inçlik AMOLED ekrana sahip. Kalp hızı sensörünün bulunmadığı akıllı saatin pil kapasitesi 500 mAh saatte kalp hızı sensörü ve NFC‘nin bulunmuyor olması batarya kapasitesinin önemli oranda uzun kullanım süresi sunacağı belirtiliyor.

200 Dolar fiyat etiketine sahip olan Quartz özellikle uygun fiyatlı akıllı saat kullanmak isteyenlerin tercih edilebileceği düşünülüyor. Yakın zamanda tanıtılan LG’nin akıllı saatine rakip olarak gösterilen ZTE’nin yeni akıllı saatinin Android Wearişletim sistemine sahip olması onu rakiplerine bir adım daha yakınlaştırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.