Asus’un, yeni amiral gemisi olması beklenen Zenfone 4’ün erken tanıtılıp piyasaya çıkacağı iddia edilmişti. Çok geçmeden bu iddiayı güçlendirecek bir haber geldi.

Asus Zenfone 4 GFXBench’te özellikleri ortaya çıktı

GfXBench‘te ortaya çıkan ve bir akıllı telefona ait özellikler Zenfone 4‘e ait olduğu iddia edildi.Bundan kısa bir süre önce kamerasıyla oldukça ilgi çeken Zenfone 3  Zoom‘u tanıtan firma çok geçmeden yeni amiral gemisini erken tanıtıp piyasaya sürüleceği iddia edilmişti. İddiaya göre firma mayıs ayında yeni amiral gemisini tanıtabileceğini gösteriyor.

Aslında Asus‘un, Zenfone 4 adında bir akıllı telefonu 2014 yılında piyasaya sürülmüştü. 4 inç boyutunda bir ekranı olan ve 2014 yılında piyasaya çıkan cihaz düşük özelliklere sahipti. Asus‘un akıllı telefon piyasasında ilerlemesinin ardından ilk amiral gemisi olan Zenfone 2‘i piyasaya sürmüştü. Büyük ilgi gören Zenfone 2’nin ardından Zenfone 3‘ün birden çok versiyonunu piyasaya sürülmüştü. Ve yeni amiral gemi modeli olması beklenen serinin 3’ün amiral gemi modeli ve 4 numaraya sahip akıllı telefonuna ait olduğu iddia edilen özellikler yine üst seviyede.

Asus zenfone 4

Asus Zenfone 4 özellikleri

GFXBench‘te görülen cihaz 5.7 inç HD bir ekrana sahip. Snapdragon 820 yongasetinden güç alan akıllı telefon 6 GB RAM ve 64 GB dahili hafızaya sahip. Cihazın arkasında 21 megapiksel bir kamera bulunurken önünde ise 8 megapiksel bir kamera bulunuyor. Zenfone 4 olduğu iddia edilen cihazda Adreno 530 ve Android 7 Nougat gibi üst düzey özellikler bulunuyor.

İlginizi Çekebilir; Asus Zenfone 3 Zoom CES 2017’de Göründü

İlginizi Çekebilir; Asus Zenfone 3 Laser ve Max Türkiye fiyatı açıklandı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.