Yıkanabilir akıllı telefon

Teknoloji son yıllarda oldukça iyi yerlere geldi. Teknolojiyle beraber gelişen akıllı telefonlar zaman içinde önemli yere geldiler. Tasarım ve özellik derken akıllı telefonların toza ve suya dayanıklı modelleride piyasaya çıktı. Ancak bu akıllı telefon ilginç bir özelliğe sahip. Çünkü cihaz yıkanabiliyor. Tüm ayrıntılar haberimizde.

Yıkanabilir akıllı telefon sade bir tasarıma sahip

Japonya merkezli KYOCERA firması tarafından geliştirilen cihazın ilgi çekici özelliği ise yıkanabiliyor olması. Digno Rafre isimli akıllı telefon kirlendiğinde isterseniz onu suyla ve sabunla bir güzel yıkayabilirsiniz. Evet yanlış duymadınız Digno Rafre‘yi sabunlayarak ve suyla yıkabilmek mümkün. Yıkanabilir akıllı telefon unvanına sahip Digno Rafre tasarım olarak sade bir tasarıma sahip.

Yıkanabilir akıllı telefon Digno Rafre özellikleri

Cihazın özelliklerine baktığımızda sabunla ve suyla yıkanabiliyor olmasına karşın özellikleri ortaya seviyede. 5 inç boyutunda bir ekrana sahip olan cihaz 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafızaya sahip. Digno Rafre’nin arkasında 23 megapiksel bir kamera bulunurken cihazın batarya kapasitesi 3.000 mAh.  Android 7 Nougat ile piyasaya çıkması beklenen yıkanabilen akıllı telefon Digno Rafre sadece Japonya’da piyasaya sunulacak.

Kyocera firmasının geliştirdiği akıllı telefonun videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.