Galaxy Note 7

Samsung’un, 2016 yılında pazara sürdüğü phablet telefonu Note 7’nin yenilenmiş versiyonu tekrar piyasaya dönüyor. Galaxy Note 7’nin tekrar piyasaya döneceği haberi gündeme oturdu.

Samsung Galaxy Note 7 tekrar gönüyor

Samsung’un, geçtiğimiz yılın ağustos ayında piyasaya sürdüğü cep telefonu Note 7 kısa zamanda büyük ilgi görerek on binlerce satış elde etmişti. Ancak kısa zaman sonra Note 7’nin bir kaç kullanıcısı cihazın patladığı şikayetiyle haber konusu oldu. İlk başlarda duruma uzun bir süre sessiz kalan Samsung firması, daha sonra gelen tepkiler üzerine daha fazla dayanamayarak sessizliğini bozmuştu.

Samsung’un, ilk açıklamasında durumu yatıştırmaya yönelik olsada kısa zamanda bir çok yerden Galaxy Note 7’nin patladığı haberleri gelmeye başladı. Note 7’nin patlamadan sonra görselleri bir çok sitede yayınlamasının ardından Samsung’un, neyapacağı merak konusu haline gelirken, Samsung firması o dönemde bir açıklamada yaparak Note 7’lerin kontrol edilmek için geri çağırdıklarını ve yenileme programı kapsamında yenileriyle değiştireceklerini açıklamıştı.

Yenileriyle değiştirilen Note 7’nin yeni versiyonlarıda patlamaya başlayınca Samsung, Galaxy Note 7’leri tümden pazardan çekmek için geri çağırsada bir çok Note 7 kullanıcısı cihazlarını iade etmeyerek kullanmaya devam ediyorlar.

Yeni gelen haber ise oldukça şaşırtıcı, sözkonusu haberde eski Note 7’lerin parçaları kullanılarak yeni Galaxy Note 7’lerin üretiminde kullanıcak ve yeni Note 7’lerin fiyatları daha uygun olacağı belirtiliyor. Hatırlayacak olursak Note 7’nin bataryadan kaynaklanan bir sorundan dolayı patladığı iddia ediliyordu. Bu durumu göz önüne alan Samsung, yeni Note 7’lerin bataryasını küçülterek patlamaların önüne geçmeyi amaçlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.