Surface Pro

Microsoft şirketi, Surface Pro’nun devam modeli olan Yeni Surface Pro cihazını resmi olarak duyurdu.

Microsoft’un şimdiye kadar çıkan en sağlam cihazları olarak nitelendirilen Surface serisinin hem tablet hemde dizüstü bilgisayara dönüştürülebilen melez serisinin yeni üyesi nihayet tanıtıldı. Surface serisinin son üyesi Surface Pro 4 modeli 2015 yılında tanıtılıp piyasaya sunulmuştu. Aradan nerdeyse 2 yıl geçtikten sonra Microsoft, nihayet yeni cihazını resmi olarak duyurdu. Surface Pro’nun yeni modelinin geleceğinin kesinleşmesinden sonra cihazın 2015 yılında çıkan modelden çok fazla üstün özelliklere sahip olmayabileceği söylensede bu bilginin doğru çıkmadığını görüyoruz. Daha ortaya çıkan bilgilere göre Microsoft şirketinin Surface serisi için numaralandırma sistemini terk edeceğini ve Surface serisinin yeni üyesinin sonunda numara olmadan gelebileceği söylenmişti.

Yeni Surface Pro
Yeni Surface Pro

Resmi olarak tanıtılan Surface serisinin yeni üyesinde numaralandırma sisteminden vazgeçildiğini görüyoruz. Surface Pro 5 adı yerine Yeni Surface Pro adıyla gelen cihaz oldukça iyi özellikler sunuyor.

Yeni Surface Pro fiyatı

Yeni Surface Pro özellikleri ve fiyatı

1.2 kilogram ağırlında olan Yeni Surface Pro 13.5 inç büyüklüğünde 2256 x 1504 çözünürlüklü PixelSense ekrana sahip olan cihaz gücünü Intel Core İ7 işlemcisinden alıyor. batarya kapasitesi artılarak 13.5 saate kadar video oynatma süresi vaat eden cihazın bir önce ki versiyonunda bu süre 9 saat olduğunu belirtelim.

4 GB RAM ve 128 GB dahili hafızaya sahip modelinin yanı sıra 8 GB RAM/256 GB ve 16 GB RAM/512 GB dahili depolama alınına sahip versiyonları olmak üzere RAM ve dahili hafızada farklılık gösteren cihaz 3 seçenekle piyasaya sunulacak.

Aynı zamanda Microsoft’un ilk LTE bağlantı desteğine sahip bilgisayarı olma niteliğini taşıyan Yen Surface Pro modeli 15 Haziran’da 799 dolar etiket fiyatıyla piyasaya sunulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.