Nokia Android

Nokia şirketinin yeniden piyasaya dönmesiyle birlikte 3 Android’li akıllı telefon tanıttı. Nokia 6 ve MWC 2017 fuarında tanıttığı Nokia 3 ve Nokia 5’e bu defa Android O Güncellemesi geliyor.

Nokia’nın ilk Android’li akıllı telefonu olma özelliğini taşıyan Nokia 6 şimdiye kadar sadece Çin pazarına sürüldü ve oldukça büyük ilgi görerek kısa süre içerisinde stokları tükenmişti. MWC 2017 teknoloji fuarında tanıtılan Nokia 3 ve Nokia 5 henüz piyasaya sunulmasada 3 Android’li Nokia markalı akıllı telefonlara bu defa Android’in yeni tanıtılan Android O güncellemesini alacağı belirtiliyor.

Android’li Nokia’lara Android O güncellemesi gelecek

Henüz küresel olarak satışa sunulmayan Nokia 6 ve Nokia 3,5 modelleri için Nokia şirketi Android’in en son sürümlerini güncelleyeceği gelen haberler doğrultusunda biliniyor. Çin’de daha önce satışa sunulan Nokia 6 modelini alan kullanıcılar cihazın yeni çıkan Android O güncellemesini alıp almayacağını sormaları üzerine Nokia firması, Android’in yeni sürümlerini kendi cihazlarına dağıtmalarının önünde herhangi bir engellenmenin olmadığını daha önce açıklamıştı.  Geçtiğimiz ay Google I/O etkinliğinde tanıtılan Android O sürümünün kısa zaman içerisinde yeni cihazlara geleceği açıklanmasının ardından gözler akıllı telefon üreticilerine çevrilmişti. Nokia şirketi, her nekadar uzun süredir piyasayadan uzak kalmış olsada efsane gibi dönmesinin ardından 3 yeni akıllı telefonunu tanıtarak ilgi odağı haline gelmişti. Güncelleme konusunda cihazlarının arkasında duracağını sinyallerini daha önce veren Finlandiyalı şirket bugün yaptığı resmi bir açıklama ile Android’in en son sürümünü yeni akıllı telefonlarına dağıtacaklarını belirttiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.