Xperia XA1

2017 yılı içerisinde Sony şirketi, tarafından tanıtılan Xperia XA1 ve Xperia L1 Türkiye’de satışa sunuldu.

Sony Xperia XA1 ve Xperia L1 satışa çıktı

Sony’nin geçtiğimiz aylarda resmi olarak tanıttığı Xperia XA1 ve Xperia L1 orta seviye özelliklere sahip. Turk Telekom tarafından satışa sunulan iki akıllı telefon Turk Telekom bayilerinde kullanıcılarını bekliyor.

Xperia XA1 teknik özellikleri ve fiyatı

5 inç boyutunda 720p çözünürlüğünde ekrana sahip olan XA1’in arkasında 23 megapiksel, önde ise 8 megapiksel kamera bulunuyor. Bellek biriminde 3 GB RAM ve 16 GB dahili hafızası bulunan akıllı telefon, 2300 mAh büyüklüğünde batarya sunuyor. Orta segmentin iddialı üyelerinden biri olan Xperia XA1, Turk Telekom tarafından 1,599 TL fiyatla satışa sunulan Xperia XA1‘in ilgi görmesi bekleniyor.Sony Xperia XA1

Sony Xperia L1 özellikleri ve fiyatı

XA1’e göre ekran boyutu daha büyük olan L1, 5.5 inç büyüklüğünde 720p çözünürlüklü ekran sunuyor. 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama birimine sahip olan Xperia L1 Türkiye satış fiyatı ise 1,199 TL olarak belirlendi.

Ülkemizde orta segment akıllı telefonların çoğalmasıyla birlikte kullanıcılar için çok farklı seçenekler bulunuyor. Kimi kullanıcılar özellik odaklı telefon seçerken kimileri ise hem ekranın büyük olması hemde özelliklerinin iyi olmasını istiyor. Bu iki seçenekten birini isteyen kullanıcılar uygun fiyatlı olmasınıda bekliyor,Xperia X1A ve Xperia L1 bu iki seçenekten birini karşılamak için iyi iki seçenek gibi duruyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.