Xiaomi

Xiaomi şirketinin bu yıl içerisinde ne kadar akıllı telefon satmak istediğini belli oldu, tüm ayrıntılarıyla haberimizde.

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, son yıllarda başarılarına başarı katarak, akıllı telefon pazarından pay kaptı ve payını arttırıyor.

2016 yılında bir çok akıllı telefon üretip piyasaya sunan Çinli şirket, 58 milyon akıllı telefon satmıştı, 2017 yılı boyunca 90 milyon akıllı telefon satma hedefine ulaşmak isteyen Xiaomi, geçtiğimiz günlerde ucuz fiyatıyla dikkat çeken Redmi 5A akıllı telefonunu 91 dolar olarak fiyatlandırdı.

Xiaomi Mi6‘yi Nisan ayında satışa çıkaran Xiaomi’nin amiral gemi modelinde çift kamera kurulumu 6 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza ile Snapdragon 835 yongaseti gibi üst seviye teknik özelliklere sahip olmasına rağmen rakiplerine göre, çok daha uygun fiyatla satışa sunmuştu.

Mi6 ile 2017 yılında satışlarını arttıran akıllı telefon üreticisi şirket, 2016 yılının son aylarında tanıtılan ve çerçevesiz tasarımıyla adeta devrim yapan Mi Mix modelinin ikinci serisi Mi Mix 2′yi de tanıtarak büyük ilgi görmüştü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Xiaomi Mi6 Türkiye satış fiyatına büyük indirim geldi

Xiaomi’nin üst akıllı telefon modelleri daha çok satıldı, Eylül ayında 10 milyonu aşan satış rakamlarına ulaşan şirket, Huawei’yi geçemedi ancak, Oppo ve Vivo şirketlerini geçmeyi başardı.

Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun, 2020 yılına kadar Çin’in en büyük akıllı telefon şirketi olmayı hedeflediklerini daha önce açıkladığını belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.