Xiaomi Redmi Note 5 özellikleri

Çin merkezli Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu olması beklenen Redmi Note 5 modeline ait teknik özellikler Geekbench’te ortaya çıktı.

Daha önce ortaya çıkan bilgilere göre, Snapdragon 660 yongaseti ile geleceği belirtilen cihaz, Geekbench’te çıkan test sonuçlarında Snapdragon 617 yongasetinden güç alabileceğini gösteriyor.

Xiaomi Redmi Note 5 teknik özellikleri

Daha önce ortaya çıkan bilgilere bakacak olursak, 5.5 inç boyutunda 1080×2160 çözünürlüğünde ekran ile geleceği belirtilen cihaz, Snapdragon 660 işlemcisinden güç aldığını gösterirken, yeni gelen bilgilerde ise Snapdragon 617 yongasetinden güç aldığını görüyoruz.

3 GB RAM’e sahip olan cihazın bu RAM miktarı ile hayal kırıklığı yaratsada uygun fiyatlı bir akıllı telefon için  kötü değil, daha önce gelen bilgilerde 4 GB RAM ile geleceği belirtilen Redmi Note 5 modelinin teknik özellikleri farklı şekilde gelebilir.

Xiaomi Redmi Note 5 modeli, 5.5 inç büyüklüğünde ekrana sahip olduğunu görüyoruz, arkasında 16+5 megapiksel çift kamera kurulumuyla gelecek olan akıllı telefonu 4.000 mAh kapasiteli bir batarya besliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Düşük fiyatlı Xiaomi Redmi 5A ile tanışın

Redmi Note 5’in daha güçlü teknik özelliklere sahip olabileceğini tahmin ediyoruz, uygun fiyatlı akıllı telefon kategorisinde yer alacak olan cihazın teknik özelliklerinin alt seviyede olması, Redmi Note 5‘i uygun bir fiyatla ve daha iyi teknik özelliklerle bekleyen kullanıcıları hayal kırıklığına uğratabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.