Redmi 4X

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin uygun fiyatlı akıllı telefonlarından biri olan Redmi 4X’in yeni bir modeli daha tanıtıldı.

Xiaomi, 2016 yılında adeta gövde gösterisi yaparak neredeyse tamamen çerçevesiz olan Mi Mix modelini tanıtarak tüm dikkatlari üzerine çekmişti. 2016 yılını başarılı bir şekilde kapatan Çinli şirket, 2017 yılında ise kısa zaman önce tanıttığı yeni amiral gemi modeli Xiaomi Mi 6 ile yine geçtiğimiz yıl gibi bu yılada damgasını vuracağını göstermişti.

Xiaomi Redmi 4X yeni model

Şubat ayında duyurulan Redmi 4x depolama ve RAM konusunda birbirinden ayrılıyordu. 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanı versiyonun yanı sıra 3 GB RAM ve 64 GB dahili depolama sunan varyantıda bulunan Xiaomi’nin uygun fiyatlı telefonlarından biri olan Redmi 4x‘in yeni varyantı 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafıza sunuyor.

Daha önce tanıtılıp piyasaya sunulan Redmi 4X‘in 2 GB RAM’li versiyonu 100 dolar çıkış fiyatına sahipken 3 GB RAM‘li versiyonu ise 130 dolar ile piyasaya sunulmuştu. Xiaomi Redmi 4X’in yeni duyurulan 4 GB RAM’li versiyonun çıkış fiyatı 160 dolar olarak belirlenmiş durumda.

Xiaomi Redmi 4X

Xiaomi Redmi 4X teknik özellikleri

Ram ve dahili depolama dışında herhangi bir farkı bulunmayan 4X’in özellikleride aynı seviyede. 5 inç boyutunda 720p HD çözünürlüklü ekrana sahip olan akıllı telefon 1.4 Ghz  hızında çalışan sekiz çekirdekli Snapdragon 435 yongasetinden gücünü alan cihazın grafik biriminde ise Adreno 505 bulunuyor.

Arkasında ortofokus destekli LED flaşlı 13 megapiksel, önünde ise 5 megapiksel kamera bulunan Xiaomi Redmi 4X’in batarya kapasitesi ise tam 4.100 mAh olduğunu belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.