Xiaomi

Çin merkezli teknoloji devlerinden Xiaomi en hızlı büyüyen şirketlerden biri. 2016 yılına cihazlarıyla damga vuran firmanın MWC 2017’de cihazlarını tanıtılması beklenirken bu konuda olumsuz bir haber geldi.

Çin firmalarından Xiaomi şirketi, MWC 2017 fuarına katılmayabileceği haberinin ardından Xiaomi’den henüz resmi bir açıklama gelmiş değil.

Xiaomi MWC 2017 fuarına katılmayacak

2016 yılında birden çok akıllı telefon tanıtan ve iyi satış rakamları yakalayan firmanın MWC 2017‘de cihaz tanıtmayacağı ve fuara katılmayacağı belirtiliyor. Çin’li bir kaynağa dayandırılan haberi Techcrunch teknoloji haber siteside teyit etti.

Geçen yıl Xioami CEO’su Hugo Berra‘nın öncülüğünde MWC 2017’ye katılan firma Xiaomi Mi5‘i tanıtmıştı. Berra’nın şirketten ayrılmasından sonra duraksayan firmanın bu yıl Barcelona’da 26 şubatta düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresine (MWC 2017) katılmayabilir.

Xiaomi,  CES 2017‘de birden çok ürün tanıtan firma çok dikkat çeken Mi TV 4 ile oldukça beğeni toplamıştı. Bunun yanı sıra MWC 2017‘de tanıtılması beklenen Mi 6’yı bekleyenlere kötü  haber demek çünkü Xiaomi fuara katılmazsa Mi 6‘nında tanıtılmayacağı anlamına geliyor. Hatırlayacak olursak bundan kısa bir süre önce Xiaomi Mi 6‘nın Benchmark testi ortaya çıkmıştı. Şimdiye kadar akıllı telefonlar için alınan en yüksek puanı alan cihazın nezaman tanıtılacağı meçhul gibi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.