Xiaomi Mi6

Xiaomi’nin 2017 yılı içerisinde tanıtıp bir çok ülkede satışa sunduğu amiral gemisi Mi6’nın Türkiye fiyatına büyük indirim geldi.

Son yıllarda ürettiği üstün teknik özelliklere ve uygun fiyata sahip akıllı telefonlarıyla tanınan Çinli akıllı telefon üreticisi Xioami’nin bu yıl piyasaya sunduğu amiral gemisi Mi6 satışa sunulduğu ülkelerde büyük ilgi görmüştü.

Xiaomi Mi6 Türkiye satış fiyatı

Türkiye’de resmi olarak satışa sunulmayan Xiaomi Mi6‘yi bazı şirketler ithalat yoluyla ülkemizde satışa sunmuştu, ithalat yoluyla 2,299 TL fiyat etiketiyle satışa sunulan akıllı telefona ilgi yoğun oldu, ancak Mi6’yı daha ucuz bir fiyatla bekleyen bir çok kullanıcı cihazın indirime girmesini bekliyordu.

Kullanıcıların beklediği sonunda oldu ve Mi6, 2,299 TL’den 1,999 TL‘ye indi.

Xiaomi Mi6’ya yapılan indirime baktığımızda 300 TL gibi küçümsenmeyecek bir rakamın fiyattan düşürülmesi sevindirici, zira Mi6‘nın çıkış fiyatının 1,999 TL‘ye denk geldiğini biliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Xiaomi Mi Mix 2 tanıtıldı! işte özellikleri ve fiyatı

Xiaomi Mi6’nın teknik özelliklerini yeniden hatırlyacak olursak, 5,15 inç boyutunda ekrana sahip olan cihazın arkasında iki adet kamera bulunuyor. 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanına sahip olan Mi6 akıllı telefon modeli gücünü Qualcomm’un üstün işlemcisi Snapdragon 835 yongasetinden alıyor.

Mi6’nin fiyatına gelen indirim kuşkusuz sevindirici bir durum, ancak cihazın sonraki modeli olacak olan Xiaomi Mi7‘nin 2018 yılının ilk aylarında tanıtılacak olması Mi6’yi almak isteyen bazı kullanıcıları, tereddüte düşürebilir.

Zira Mi7’nin Mi6’dan çok daha iyi teknik özelliklere sahip olacağını biliyoruz ve 18:9 ekran gibi oldukça iddialı tasarımla gelecek olan cihazı beklemek isteyen bir çok kullanıcının Mi6’ye gelen indirimi umursamayabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Xiaomi Mi 7 ne zaman çıkacak?

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.