Xiaomi Mi8

Çin kaynaklarından gelen bilgilere göre Xiaomi şirketinin 2 gün sonra tanıtacağı yeni amiral gemisi Mi 8’in tasarımı hakkında iddalara son nokta konuldu..

Daha tanıtılmadan çok konuşulmaya başlanan Mi 8 amiral gemi modelinin en çok konuşulan teknik özelliklerinin başında ekran içine yerleştirilen parmak izi okuyucusunun arkada olacağı netlik kazandı.

Çinli bir aksesuar firmasının yayınladığı ve Xiaomi Mi 8‘e ait olduğu belirtilen görsellere baktığımızda parmak izi okuyucusu ve kamera konumu Xiaomi Mi Mix 2S‘e benzerleğiyle dikkat çekiyor.

Xiaomi Mi8 parmak izi okuyucusu

Ekran içine gömülü parmak izi okuyucusu Mi 8 SE‘de olabilir 

Daha önce Mi 7 ismine sahip olacağı belirtilen akıllı telefonun Çinli şirketin sekizinci yılı olması nedeniyle 7 rakamı atlayıp Mi 8 adıyla geleceği belli olan cihazın üst modeli olması beklenen 8 SE’de ekran içine yerleştirilen parmak izi okuyucusu bulunacağı belirtiliyor.

31 Mayıs’ta düzenlenecek etkinlikte tanıtılacak olan aķıllı telefon 3D yüz tanıma sistemine sahip olacak. 6.2 inç boyutunda FHD+ ekran sunan akıllı telefon Snapdragon 845 işlemcisinden güç alıyor.

Mi8‘in arkasında 16+20 megapiksel çift kamera yer alırken cihaz, 6 / 8 GB RAM ve 64/128 dahili depolama alanına sahip seçenekler sunması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Xiaomi Mi Mix 2 varken Xiaomi Mi Mix 2S alınır mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.