Xiaomi Mi 6

Çin merkezli Xiaomi’nin kısa zaman önce tanıtıp ardından piyasaya sunduğu amiral gemi modeli Xiaomi Mi 6’nın üretiminde sıkıntı yaşandığı belirtiliyor.

Daha önce çok konuşulan Mi 6, tanıtıldıktan sonrada çok konuşulmuştu. Büyük ilgi gören akıllı telefonun gerek tasarımı ve gerekse özellikleri en üst seviyedeydi. Diğer rakipleriyle aynı özellikleri ve teknik donanım olarak aynı seviyede olan ancak fiyat konusunda çok daha uygun olan Mi 6‘nın büyük ilgi görmesinin nedenlerin başında yüksek özelliklere rağmen uygun fiyatı olduğunu belirtelim.

Teknik özellikleri üst seviyede olan Xiaomi Mi 6‘nın büyük ilgi göreceği zaten biliniyordu. Ancak bu ilgi karşısında Çinli şirketin bir sıkıntı yaşamaya sebep oldu.Xiaomi Mi 6

Xiaomi Mi 6 için Snapdragon 835 ve Seramik sıkıntısı yaşanıyor

Kısa zaman önce tanıtılan Mi 6 büyük ilgi görmüştü, Özellikle seramik cam kaplı kasası çok dikkat çekiyordu. Çin’de satışa sunulan ve kısa zaman içerisinde stokları tükenen Xiaomi Mi 6’ya güç veren Qualcomm Snapdragon 835 yongasetini bulma noktasında sıkıntı yaşayan Çinli şirketin seramik noktasındada sıkıntı yaşayabileceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Xiaomi Mi 6 resmi olarak tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Daha önce Qualcomm ve Samsung arasında yapılan bir anlaşma gereği Snapdragon 835 işlemcilerin büyük bir bölümü Samsung’a kaydırılmıştı. Bu sebepten dolayı Snapdragon 835‘i kullanmak isteyen bir çok şirket beklemeyi tercih ederek Samsung’un bu ambargosunun sona ermesini beklemek zorunda kalmışlardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.