Xiaomi Mi 6 Plus

Xiaomi Mi 6’nın büyük ekranlı versiyonu Xiaomi Mi 6 Plus’ın tanıtımının neden ertelendiği Çinli bir analist yazdı.

Xiaomi tarafından yakın zamanda tanıtılan Mi 6’nın büyük ekranlı versiyonu Mi 6 Plus’ın tanıtılmaması eleştirilere maruz kalırken Mi 6 Plus’ın neden tanıtılmadığı bir analizle belli oldu.

Xiaomi Mi 6 Plus neden tanıtılmadı?

Uzun zaman konuşulan Xiaomi şirketinin amiral gemisi Mi 6 ve büyük ekranlı versiyonu Xiaomi Mi 6 Plus‘ın aynı etkinlikte tanıtılacağı uzun süre konuşulmuştu. Yaklaşık bir hafta önce tanıtımı gerçekleştirilen Xiaomi Mi 6‘nın büyük ekranlı versiyonun tanıtımı yapılmadı.Mi 6 Plus

Çinli analist Pan Jiutang resmi Weibo hesabından bir analiz paylaştı. Söz konusu açıklamaya göre Mi 6 Plus‘ın tanıtımının ertelenmesinin nedeni Snapdragon 835 yongasetinin tedarikinde yaşanan sıkıntıdan dolayı telefonun tanıtımı gerçekleştirilemedi. Hatırlayacak olursak Samsung ve Qualcomm’un yaptığı bir anlaşmayla ilk etapta ki Snapdragon 835 stoklarının Galaxy S8 ve Galaxy S8+‘ya kaydırılacağının ortaya çıkmasından sonra bazı şirketler LG hariç amiral gemi modellerini ertelemek zorunda kalmıştı.

LG’nin amiral gemi modeli G6 Snapdragon 821 yongaseti ile piyasaya çıkmak zorunda kalırken Xiaomi gibi firmalar beklemeyi seçtiler.

Pan Jiutang‘ın analistinin devamında Mi 6 Plus‘ın Qualcomm Snapdragon 835 yongasetinin yeterince tedarik edilemediğinden dolayı ertelenmesinden sonra Mi 6 Plus‘ın iptal edilebileceği hatta hiç gelmeyebileceğini iddia etti. Jiutang’a göre Xiaomi yaz aylarında ‘yi tanıtabileceğini yani Xiaomi’nin, Mi 6 Plus’ı boşverebileceğini belirtiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.