Xiaomi Mi 6 Plus

Xiaomi’nin büyük ekranlı akıllı telefonlarından biri olan Xiaomi Mi 6 Plus, Çin’de sertifikalandı.

Xiaomi’nin fiyat ve performans canavarı olan amiral gemisi tanıtılıp bir çok ülkede satışa sunulurken büyük ekranlı Mi 6 Plus’ın nezaman tanıtılacağı merak ediliyor.

Büyük ekranlı Mi 6 Plus yakın zamanda gelebilir

Xiaomi, dün amiral gemisi Mi 6’yı resmi olarak tanıtmıştı. 5.15 inç ekrana sahip olan Mi 6, 4 GB RAM‘e sahip ve gücünü Qualcomm Snapdragon 835‘ten alıyor. Xiaomi Mi 6, 28 Nisan’da küresel olarak satışa çıkması beklenirken Mi 6’nın büyük ekranlı versiyonu Mi 6 Plus‘ında geleceği uzun süredir konuşuluyordu, Dünkü Xiaomi etkinliğinde Mi 6’nın 3 versiyonu tanıtıldı. Ancak bu 3 modelden hiç biri Xiaomi Mi 6 Plus modeli değildi.

Mi 6 Plus

Gelip gelmeyeceği konurulurken Mi 6 Plus’a Çin’de 3C idarisince sertifika verildi. MDE40 model numarasına sahip akıllı telefonun Mi 6 Pus olduğu belirtiliyor. Yakın zamanda tanıtılıp dünyada satışa sunulması bekleniyor.

Xiaomi Mi 6 Plus teknik özellikleri

5.7 inç boyutunda 1080×1920 çözünürlüklü HD ekrana sahip olan cihaz,  Qualcomm Snapdragon 835 yongasetinden güç alırken CPU biriminde ise Adreno 540 bulunuyor.

6 GB RAM  ve 64/128 GB dahili hafıza seçenekleriyle gelecek olan akıllı telefona enerji verecek batarya büyüklüğü ise 4.500 mAh gücünde bir pil ile gelecek olan Xiaomi Mi 6 Plus batarya konusunda sıkıntı çıkartmayacak büyük ekranlı telefonlardan olacak.

Bu bilginin Mi 6 Plus‘a ait olup olmadığı bilinmemekle birlikte umarız büyük ekranlı  Mi 6’nın versiyonu yakın zamanda tanıtılıp piyasaya çıkar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.