Xiaomi Mi 6 Plus

Xiaomi’nin büyük ekranlı akıllı telefonlarından biri olan Xiaomi Mi 6 Plus, Çin’de sertifikalandı.

Xiaomi’nin fiyat ve performans canavarı olan amiral gemisi tanıtılıp bir çok ülkede satışa sunulurken büyük ekranlı Mi 6 Plus’ın nezaman tanıtılacağı merak ediliyor.

Büyük ekranlı Mi 6 Plus yakın zamanda gelebilir

Xiaomi, dün amiral gemisi Mi 6’yı resmi olarak tanıtmıştı. 5.15 inç ekrana sahip olan Mi 6, 4 GB RAM‘e sahip ve gücünü Qualcomm Snapdragon 835‘ten alıyor. Xiaomi Mi 6, 28 Nisan’da küresel olarak satışa çıkması beklenirken Mi 6’nın büyük ekranlı versiyonu Mi 6 Plus‘ında geleceği uzun süredir konuşuluyordu, Dünkü Xiaomi etkinliğinde Mi 6’nın 3 versiyonu tanıtıldı. Ancak bu 3 modelden hiç biri Xiaomi Mi 6 Plus modeli değildi.

Mi 6 Plus

Gelip gelmeyeceği konurulurken Mi 6 Plus’a Çin’de 3C idarisince sertifika verildi. MDE40 model numarasına sahip akıllı telefonun Mi 6 Pus olduğu belirtiliyor. Yakın zamanda tanıtılıp dünyada satışa sunulması bekleniyor.

Xiaomi Mi 6 Plus teknik özellikleri

5.7 inç boyutunda 1080×1920 çözünürlüklü HD ekrana sahip olan cihaz,  Qualcomm Snapdragon 835 yongasetinden güç alırken CPU biriminde ise Adreno 540 bulunuyor.

6 GB RAM  ve 64/128 GB dahili hafıza seçenekleriyle gelecek olan akıllı telefona enerji verecek batarya büyüklüğü ise 4.500 mAh gücünde bir pil ile gelecek olan Xiaomi Mi 6 Plus batarya konusunda sıkıntı çıkartmayacak büyük ekranlı telefonlardan olacak.

Bu bilginin Mi 6 Plus‘a ait olup olmadığı bilinmemekle birlikte umarız büyük ekranlı  Mi 6’nın versiyonu yakın zamanda tanıtılıp piyasaya çıkar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here