Xiaomi Mi 5x 32GB

Son yıllarda oldukça ilerleme kateden Çinli şirketlerden biri olan Xiaomi’nin, Temmuz ayı içerisinde tanıttığı Mi 5x akıllı telefon modelinin 32 GB versiyonu geliyor.

Geçtiğimiz ay resmi olarak tanıtılıp piyasaya sunulan Xiaomi Mi 5x oldukça rağbet görmüştü. 64 GB dahili hafızaya sahip olan akıllı telefonun 32 GB versiyonu bulunmuyordu, anlaşılan Çinli şirket, bu talebe kulak ardı etmeyerek cihazın 32 GB versiyonunuda çıkartıyor.

Xiaomi Mi 5x 32 GB modeli geliyor

Çin’de, Mi çevrimiçi mağazası üzerinden satışa sunulan Xiaomi Mi 5x fiyatı ise 195 dolar olduğunu belirtelim. Hatırlayacak olursak Mi 5x’in 64 GB versiyonun fiyatı 225 dolar’dı. Dahili depolama alanı dışında aynı teknik özelliklere sahip olan cihazın 32 GB versiyonunda rağbet görmesi bekleniyor.

Xiaomi Mi 5x teknik özellikleri

Temmuz ayında tanıtılan 5x’in teknik özelliklerini hatırlayacak olursak cihaz, metal kasayla çıkış yaparken 5,5 inç boyutunda ekrana sahipti. Qualcomm Snapdragon 625 yongasetinden gücünü alan Xiaomi Mi 5x ilk tanıtıldığında sadece 64 GB dahili depolama seçeneğine sahipti. Son gelen haber ile beraber 32 GB dahili depolama seçeneğinede kavuşan akıllı telefon 4 GB RAM’e sahip.

Arkasında çok şık duran çift kamara kurulumuna sahip olan cihazın arkasında bulunan kameralardan her biri 12 megapiksel olduğunu belirtelim. Tasarım olarak Mi 6’ya benzetilen 5x’i besleyen 3080 mAh büyüklüğündeki bataryasıylada oldukça beğeni topladığını belirtelim

Mi 5x’in 32 GB versiyonun küresel olarak satışa sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor, zira Xiaomi’nin akıllı telefonları ülkemizdede oldukça rağbet görüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.