Xiaomi Mi 5C Geekbench'te göründü

Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu Xiaomi Mi 5C özellikleri Geekbench’te ortaya çıktı.

Xiaomi firmasının teknik özellikleri üst seviyede olan ancak fiyatı diğer rakiplerinden çok daha uygun akıllı telefonları oldukça rağbet görüyor, bu durumun farkında olan Xiaomi şirketi, yeni telefonlar üretmek için hızını kesmiyor. 2017 yılı içerisinde bir çok akıllı telefon tanıtması beklenen Çinli teknoloji şirketinin bu yıl çıkması beklenen akıllı telefonlarından biri olan Mi 5C Geekbench kriter testinde ortaya çıktı.

Xiaomi Mi 5C Android 7.1.1 ile geliyor

Xiaomi, 2016 yılına akıllı telefonlarıyla damgasını vurduktan sonra bir durgunluk yaşamaya başladı. Hugo Berra‘nın, Xiaomi‘den ayrılarak Facebook‘a katılması işleri daha da kötüleştirirken şirket yinede ayakta durmaya çalışıyor. 2016 yılına Mi Mix ile damgasını vuran Xiaomi şirketinin orta segment özelliklere sahip yeni akıllı telefonu Mi 5c‘nin özellikleri sızdırıldı.

Xiaomi Mi 5C özellikleri

Ekran görüntüsü ortaya çıkan cihaz 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafızaya sahip olduğu görülürken Android 7.1.1 Nougat ile çalıştığı görülüyor.

Android 7.1.1 üzerine inşaa edilen MIU 8.7.1 arayüze sahip olduğu görülen Xiaomi Mi 5C fiyatı henüz belli değil.

Slashleaks‘ın haberine göre dünden bu yana Mi 5c’nin ikinci sızıntısı. Zira ilk sızıntıya baktığımzda  Xiaomi Meri model numarasına sahip akıllı telefon 4 GB Ram‘e sahip olduğu görülürken ikinci sızıntıya baktığımızda ise cihaz 3 GB RAM‘e sahip olduğu görülüyor.

Xiaomi Mi 5C

Kaynak:Slashleaks

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.