Xiaomi

Xiaomi, çerçevesiz akıllı telefonlarda  liderliği kimseye kaptırmayacağı ortaya çıktı.

Çinli telefon üreticisi Xiaomi’nin yeni amiral gemisi Mi 6 tasarımıyla rakiplerini zorlayacak.

Xiaomi Mi 6  ekran gövde oranıyla tüm rakiplerini geride bırakacak!

Son günlerde en çok konuşulan akıllı telefon Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus akıllı telefonları özellikle neredeyse görünmeyen çerçeveleriyle oldukça konuşuluyorlar. Ancak bu şeref Samsung’a değil Xiaomi’ye ait olduğunu belirtelim. Hatırlayacak olursak 2016 yılı içerisinde tanıtılan Xiaomi Mi Mix cep telefonu %83.6 ekrandan oluşan Mi Mix bir ilke imza atarak akıllı telefonlarda adeta bir devrim gerçekleştirmişti. Bir kaç gün önce tanıtılan Galaxy S8/ekran/gövde oranına baktığımızda ise Mi Mix ile aynı yani %83.6 ekrandan oluşan S8’in tasarımı farklı olduğu için daha ince göründüğünü belirtelim. Akıllı telefonlarda en ince ekranlı telefonu pazara çıkaran Xiaomi’nin, yine bu alanda liderliği kimseye bırakmayacağı ortaya çıktı.

Galaxy S8 ve Xiaomi Mi Mix

Çin’in en büyük sosyal ağ sitesi Weibo’da yayınlanan ve Mi6’ya ait olduğu belirtilen bir akıllı telefon prototipi oldukça heyecan yarattı.

Xiaomi Mi6 Prototipi

Güvenilir kaynakların, Çin’de bulunan bir çok kaynağa doğrulattığı Xiaomi Mi 6 prototipi Mi Mix’ten daha ince gözüküyor. Bundan kısa bir süre önce özellikleri ortaya çıkan Mi6 iki farklı varyantla gelmesi bekleniyor. Mi6 ve Mi6 Plus adında iki farklı versiyonla gelmesi beklenen cep telefonun özellikleri üst seviyede olacak. Ortak özellikleri Snapdragon 835 işlemci ve çift arka kamera olan Mi6 ve Mi6 Plus‘ın çok farklı bir tasarımla geleceğini tahmin ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.