Dünyada en çok kullanılan sohbet ve mesajlaşma uygulaması Whatsapp’a hayat kurtaracak bir özellik geliyor. Hayat kurtaracak özellik diyoruz çünkü hepimizin başına bir kez bile olsa gelen bir sorunu  ortadan kaldırmak için kolları sıvayan Whatsapp, son zamanlarda bir çok özelliği daha getirmişti.

WhatsApp, yanlış kişiye gönderilen mesajı iptal etme özelliği geliyor

Bir çoğumuzun başına gelen yanlış kişiye mesaj gönderme bir çok yanlış anlamalara sebep veriyordur mutlaka. Çünkü WhatsApp‘ı aktif kullanan bir çoğu bu durumla bir kere olsa bile yaşamıştır. İşte bu durumun önüne geçmek için kolları sıvayan WhatsApp, yeni bir özellikle bunu ortadan kaldırmak istiyor. WABetaInfo Twitter kullanıcısının paylaştığı bir görselde bu özellik açıkça görülüyor. Sözkonusu özellik sayesinde yanlışlıkla yada istemeyerek WhatsApp’tan gönderdiğiniz bir mesajı iptal etme imkanı sunuyor. WhatsApp

Peki bu özellik nasıl çalışıyor?

Whatsapp mesaj iptal etme özelliği kesin olmamakla birlikte yakında zamanda uygulamaya eklenmesi bekleniyor söz konusu özellik Revoke yani mesajı iptal özelliğini kullanmak için kullanıcılar gönderdiği mesajın üzerine tıklayarak revoke yani iptal et’e tıklamaları yeterli olacak.

Kişiler mesajı okusa bile yinede mesaj iptal edilibiliyor sözkonusu revoke özelliği mesajlarda olduğu gibi görsel ve videolar içinde geçeri ayrıca mesajın okunması durumunda yinede iptal edilebilecek. WhatsApp mesaj iptal etme özelliği Video arama özelliğini ardından Whatsapp’a gelecek olan en dikkat çekici özellik olacak. Ancak söz konusu özellik sadece bir Twitter kullanıcısının iddiasından ibaret olduğunu belirtelim WhatsApp’tan bu konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmış değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.