Whatsapp

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp’ın, İOS tabanlı cihazlar için yayınladığı güncelleme ile bir önemli özelliği daha kullanıma sundu.

Siri, WhatsApp bildirimlerinizi okuyacak!

Apple’ın çok beğenilen yapay zekalı sanal asistanı Siri‘yi kapsayan WhatsApp‘ın bu güncellemesi sayesinde İOS tabanlı akıllı telefonlar kullananlar artık WhatsApp’ı daha rahat kullanabilecekler. Bilindiği gibi Siri‘nin ilk kullanıma sunulduğu dönemlerde çok dikkat çekmişti. Zaman içerisinde dahada geliştirilen sanal asistan  Siri sayesinde mesajları okumak ve mesajlara cevap verme gibi pek çok işlevi yapmak İOS tabanlı akıllı telefon kullanan kullanıcılar için çok kolay. WhatsApp’ta zamanın gerisinde kalmayarak pek çok yeni özelliği kullanıma geçirmekle bilinen bir uygulama. Geçtiğimiz aylarda hikayeler bölümüne benzer bir durum özelliğini getiren WhatsApp, en çok beğenilen özelliklerinden biri olan yazılı durum özelliğini kaldırarak büyük tepki çekmişti.

WhatsApp, bu tepkilere daha fazla kulak tıkamayacağını anlayınca yazılı durum özelliğini tekrar geri getirerek durumu yatıştırmıştı.

Yeni gelen özellik ise sanal asistan Siri’ye yönelik oldu. Artık WhatsApp’tan gelen bildirimlerinizi Siri’ye okutmak mümkün olacak. Siri’yi çalıştırdıktan sonra “Hey Siri WhatsApp bildirimlerimi oku” dediğinizde sanal asistan Siri, gelen bildirimlerinizi sizin için okuyor.

Güncelleme ile gelen bazı özellikler sayesinde WhatsApp’ın, İOS versiyonunda bazı görsel iyileştirmelerde içeriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.