WhatsApp

Dünyada en çok kullanılan popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp özelliklere duymuyor. Bir çok özelliği WhatsApp’a getiren Facebook, bu defa yepyeni bir özelliği daha WhatsApp uygulamasına getiriyor.

WhatsApp ile yakında para transfer et dönemi başlayabilir

Yakın zamanda eleştirilere konu olan popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın sosyal medya devi Facebook’un satın almasından sonra bir çok özelliği mesajlaşma uygulamasına kazandırmıştı.

Facebook, WhatsApp’ı satın aldıktan sonra ilk başlarda kullanıcıların uzun zamandır talep ettiği sesli aramayı uygulamaya getirirken daha sonra videolu arama özelliğinide WhatsApp’a ekleyen facebook bu defa WhatsApp’a para transfer et özelliğini getirmek için kolları sıvamış durumda.

Şimdilik nasıl çalıştığı bilinmeyen ‘Para transfer et’ özelliği sayesinde WhatsApp’ı kullanan kullanıcılar diledikleri zaman para göndermek istedikleri kişilere WhatsApp uygulaması üzerinden parayı rahatlıkla parayı transfer edebileceklerini belirtiliyor.

Facebook’un sahibi olduğu popüler mesajlaşma uygulamasına getirilmesi beklenen para transfer et özelliği Facebook’a yabancı bir özellik değil. Hatırlayacak olursak Facebook yakın zamanda sadece ABD’ye özel olarak Facebook’tan para transfer özelliğini kullanıma sunmuştu.

Snapchat‘in bir çok özelliğinden esinlenerek kendine göre uyarlayan Facebook buna benzer bir  çok özelliği hem kendisine hemde sahibi olduğu WhatsApp’a getirmişti. WhatsApp’tan özellikle yazılı durumun kaldırılması ve bunun yerine Snapchat’in hikayeler özelliğine benzer bir özellik WhatsApp’a getirilmişti.

Yazılı durumun kaldırılmasına büyük tepki gösteren kullanıcıların tepkileri üzerine yazılı durum özelliği geri gelmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.