WhatsApp İOS

Popüler mesajlaşma ve sohbet uygulaması WhatsApp’a önemli bir güvenlik özelliği geldi.

WhatsApp, en çok özellik geliştiren ve eklenen sosyal medya uygulamaların başında geliyor. Daha önce pek çok özelliği getiren WhatsApp uygulmasının bazı özellikleri çok tutulurken bazı özellikleri ise çok eleştiri almıştı. Daha önce güvenlik konusunda oldukça hummalı bir çalışma yürüten WhatsApp uygulamasının geliştiricileri, güvenlik konusunda kullanııların içini rahatlatacak uçtan uca şifreleme özelliği uygulamaya eklenmişti.

Uçtan uca şifreleme özelliği sayesinde güvenlik çok daha iyi hale gelirken yinede söz konusu uygulamanın sanıldığı kadar güvenli olmadığını gösteren bazı açıklar bulunduğu iddiaları hala güncelliğini koruyor. Son güvenlik güncellemesinin İOS cihazlarını kapsadığı ve söz konusu özelliğin yeni değil yaklaşık iki ay önce geldiği belirtiliyor.

WhatsApp’a gelen yeni İOS güvenlik özelliği

İOS kullanıcılarınında çok kullandığı mesajlaşma ve sohbet uygulaması olan WhatsApp‘a İOS kullanıcılarını sevindirecek bir özelliği sessiz sedasız İOS versiyonuna eklediği ortaya çıktı. Söz konusu güncellemeyle birlikte WhatsApp kullanan İOS kullanıcıları için WhatsApp’ın İOS versiyonun güvenliğini dahada arttırdığı belirtiliyor.

Söz konusu WhatsApp güvenlik özelliği sayesinde iCloud yedeklemeleride şifreleniyor, böylelikle  uçtan uca şifreleme özelliğinin daha iyi hale geldiği belirtiliyor. Eğer bir  kullanıcısıysanız size özel olan mesajlarınız söz konusu özellik sayesinde iCloud yedeklemelerinizde çok daha iyi korunacağı belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.