WhatsApp uygulaması

Dünya genelinde en çok konuşulan meşhur mesajlaşma ve sohbet uygulaması WhatsApp’a yeni bir özellik daha geldi.

Kullanıma sunulduğu ilk günlerden bu yana milyonlarca kişi tarafından beğenilen ve kullanılan WhatsApp uygulaması, zaman içerisinde pek çok yenilikle tanıştı. Uzun bir süre tek başına yola gittikten sonra dünyada çok kullanılan Facebook tarafından yüksek bir bedel ödenerek satın alınmıştı. O günden bugüne pek çok yeni özellikle tanışan WhatsApp’a bir yenilik daha geldi.

WhatsApp’a sohbeti sabitle özelliği geldi

Facebook’un yüksek bir para ödeyerek kendi bünyesine kattığı popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a adeta başka değer vererek en iyi seviyeye getirmek için birbirinden iyi özellikler ekledi.

2014 yılında WhatsApp’ı 14 milyar dolar gibi yüksek para ödeyerek satın aldıktan sonra  öncelikle en çok talep edilen özellikleri ekleyen Facebook yönetimi daha sonra WhatsApp uygulamasına uzun zamandır kullanıcılar tarafından talep edilen sesli arama özelliğinide söz konusu uygulamaya ekledikten sonra arkası gelmişti.video arama özelliği, gif gönderme özelliği derken SnapChat benzeri hikayeler bölümüne durum özelliğinide ekleyen WhatsApp bu defa sohbeti başa sabitle özelliğini ekledi.

 

Peki nedir bu sohbeti sabitleme özelliği?

WhatsApp’ta yoğun olarak mesajlaşan birisiyseniz çok fazla mesajlaştığınızda bir çok sohbet alta düşüyor. Ve mesajlaşmak istediğiniz kişiyi bulmak için zaman harcamak zorunda kalıyorsunuz. WhatsApp’a yeni gelen özellik sayesinde en çok mesajlaştığınız kişileri WhatsApp sohbetinizin en üstüne sabitleyebilirsiniz. Sohbet sabitleme özelliği şimdilik sadece Android için yayınlandığını belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.