WhatsApp

Popüler mesajlaşma ve sohbet uygulaması WhatsApp dünya çapında çöktü.

Sosyal medyanın gelişmesiyle birlikte bir çok popüler sosyal medya uygulaması 1 milyar kullanıcı sayısını aşmış durumda. Hal böyle olunca söz konusu uygulamanın sahipleri milyonlarca dolar para kazanıyorlar. Ancak son bir kaç haftadır  sosyal medya uygulamalarının başı dertte,  zira başta Instagram uygulaması olmak üzere bir çok sosyal medya uygulamasının dünya genelinde çökme bilgilerini sıkça duyar olduk.

WhatsApp yine çöktü!

Dünya genelinde yine çöken WhatsApp uygulaması ülkemizdede bir çok kullanıcı söz konusu uygulamayı kullanmakta zorluk çekiyorlar. Facebook’un bünyesinde ki olan sosyal medya uygulamalarının çöktüğü bilgilerini son bir kaç haftadır çok duyar olduk. Zira sosyal medya platformlarından biri olan Instagram uygulaması dün çökerek son 3 hafta içerisinde 3. Kez çökmesinin ardından bu çökme sorunları giderek can sıkmaya başladı.

Bir saat kadar önce çöktüğü belirtilen popüler mesajlaşma ve sohbet uygulaması WhatsApp’ın çökme sorunu ülkemizdede hissedildi.

Ülkemizdede hissedilen çökme sorunu ilk başlarda GSM operatörlerinden kaynaklandığı tahmin edilsede bu sorunun dünya genelinde yaşandığı ortaya çıkmasından sonra olayın sadece ülkemizle alakalı olmadığı global olarak yaşanan bir sorun olduğu ortaya çıktı.

Sorunun nereden kaynaklandığı henüz bilinmiyor, bu konuyla ilgili yeni bilgiler gelirse sizinle paylaşacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.