Whatsapp mavi tik kapatmawhatsapp okundu bilgisiwhatsapp mavi tik kaldırmawhatsapp ayarlarıokundu bilgisi nasıl kapatılırmavi tik özelliği

Ülkemizde ve dünyada yaygın olarak kullanılan uygulamalardan olan Whatsapp’ta gönderilen mesajın karşı tarafa ulaşmasıyla ilgili aşama aşama bilgilendirmeler mevcuttur. Bunlar, tek gri tik, 2 tane gri tik ve 2 tane mavi tik olmak üzere 3 aşamalıdır. Mesajı yazıp gönderdikten sonra çıkan tek gri tik mesajın sizin telefonunuzdan çıktığını bildirmektedir. Sonrasında gelen 2 tane gri tik ise mesajın karşı tarafın telefonuna ulaştığını bildirir. Son olarak çıkan 2 tane mavi tik ise karşı tarafın mesajınızı açıp okuduğunu bildirir. Whatsapp mavi tik, Whatsapp okundu bilgisi olarakta adlandırılmaktadır.

Whatsapp mavi tik özelliği kimileri tarafından sevilirken, kimileri tarafından pek sevilmez. Bunun sebebi “Mesajım ona ulaştı ama niye okumadı?”, “Mavi tik göründü yani mesajımı okudu ama niye cevap vermiyor?”, yada cevap vermek istemediğiniz bir kişiden gelen mesajı açıp okuduğunuzda karşı tarafa mavi tik (okundu bilgisi) gideceği için sizin sıkıntı yaşamanız gibi sorunların ortaya çıkmasıdır. Bu gibi sorunlar çeşitlendirilebilir. Bu tarz sorunlar yaşamak istemiyorsanız Whatsapp mavi tik kapatma özelliği tam size göre.

Whatsapp mavi tik kapatma

İlk olarak Whatsapp uygulamasını açın, menüden Ayarlar bölümüne tıklayın.

Ayarlar bölümünde bulunan Hesap kısmına girin.

Hesap ayarları bölümünde Gizlilik kısmına tıklayın.

Açılan ekranda “Mesajlaşma” başlığı altında bulunan Okundu bilgisi kısmının yanındaki tik onayını kaldırın. Böylece Whatsapp mavi tik kaldırma işlemi gerçekleştirilmiş oldu.

Okundu bilgisi özelliğini tekrar açmak isterseniz aynı yolla Okundu bilgisi kısmının yanındaki tiki işaretleyin.

Unutulmaması gereken bir nokta var. Mavi tik (okundu bilgisi) özelliğini kapattığınız zaman sizde karşı tarafın okundu bilgilerini göremezsiniz. Ayrıca mavi tik (okundu bilgisi) özelliği grup sohbetleri için kapatılamaz, bu ayarlardan kapatsanız dahi grup sohbetlerinde mavi tik özelliği aktif kalmaya devam edecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.