WhatsApp

Dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olarak bilinen WhatsApp kendi emoji setini geliştirdi.

Dünya genelinde 1 milyardan fazla kullanıcısıyla bilinen WhatsApp uygulaması bir çok yeni özellikleri getirdikten sonra bu defa tüm dünyada sevilerek kullanılan emojilerede el attı.

Mesajlaşma esnasında bazen uzun cevabı yazıyla yazmak yerine bir emoji göndermek yeterli olabiliyor, sevinçliyken bunu ifade etmek için gülen bir emoji karekterini göndermek çok daha kolay. Buna benzer binlerce kelimeyi ifade etmek için geliştirilen emoji setleri özellikle sosyal medya platformlarınının olmazsa olmazlarından olduğunu biliyoruz.

Bunu bilen WhatsApp uygulamasının başındakiler kendi emoji setlerini geliştirip sevilen mesajlaşma uygulamasına koymaya karar verdiler.

WhatsApp emoji seti

WhatsApp emoji seti!

WhatsApp emoji seti, şimdilik Android versiyonunun beta sürümünde test ediliyor, daha önce gördüğümüz emoji setlerinden pek bir farkı bulunmayan WhatsApp emoji seti Apple‘ın kullandığı emoji setiyle benzerliğiyle dikkat çekiyor.

Android için 2.17.364 beta sürümüyle test edilen emoji setinin yakın zamanda WhatsApp’ın kararlı sürümünün yayınlanmasıyla birlikte, kullanıcıların karşına çıkacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Whatsapp şimdide işletmeler için yeni bir uygulama üzerinde çalışıyor

WhatsApp emoji seti, diğer emoji setlerinden ayıran küçük farklara değinecek olursak, emojilerin ağızları ve gülüşleri ile hayvan emojilerinin biraz farklılık gösterdiğini belirtelim.

Öte yandan Facebook Messenger’a getirilmesi beklenen Messenger emoji setinin iptal edildiği belirtelim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.