Ferrari

Volkswagen, süper otomobilleriyle bilinen Ferrari firmasını satın aldığını açıkladı.

Dev otomobil şirketi Volkswagen, süper lüks otomobilleriyle oldukça popüler olan Ferrari şirketinin büyük bir bölümünü satın alarak kendi bünyesine kattı.

Volkswagen, Ferrari’nin %90’lık hissesini satın aldı

Süper otomobilleriyle bilinen ünlü otomobil firması Ferrari firması, şok bir gelişmeyle gündeme geldi. Gelen haberlere göre VolksWagen grubu, ünlü otomobil üreticisi Ferrari’nin %90’lık hissesini satın aldığını duyurdu. Volksvagen grubu,Audi,Bugatti ve Bentley gibi otomobil firmalarını bünyesinde bulunduran Volksvagen grubu, süper otomobil üretmekle bilinen İtalyan firması Ferrari’yi 13 milyar dolar ödeyerek satın aldı.

Enzo Ferrari‘nin oğlu Piero Ferrari, Ferrari’nin geriye kalan %10’luk hissesini hala elinde tutmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce firmadan ayrılan Ferrari CEO’su Sergio Marchionne şirketten ayrılmıştı. Volkswagen grubu, Sergio Marchionne ile aylar süren bir görüşmeden sonra anlaşmaya varabildiklerini belirtiliyor. Karara göre Ferrari’nin CEO’su VW grubu ile birlikte çalışmaya devam edecek.

Ferrari firması, satılmadan önce son otomobili ise V12 motoruna sahip 812 SuperFast otomobilini tanıtmıştı. İtalyan otomobil üreticisi firmanın satılmasından sonra ve bir çok otomobil şirketini bünyesinde bulunduran Volkswagen grubuna, Ferrari Grubununda katılmasıyla birlikte satın alınan Ferrari grubunun ciddi bir yenileme sürecine girerek bir çok yeniliği beraberinde getirecek. Halihazırda süper lüks otomobilleriyle piyasayada etkin olan şirketin nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.