Nokia E1

Finlandiya merkezli Nokia’nin piyasaya döneceği günü beklediğimiz bu yıl firmadan yeni haber geldi. Sızdırılan bilgilere göre Nokia E1 adındaki uygun fiyatlı orta segment akıllı telefonu oldu. Söz konusu habere göre cihazın özelliklerine baktığımızda orta seviyede olduğunu gösteriyor. Tüm ayrıntılar haberimizde

Nokia E1 özellikleri

Sızdırılan bilgilere göre cihazın ekranı 720p çözünürlüklü 5.2 veya 5.3 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacağı iddia edilen Nokia E1‘in işlemcisi Qualcomm Snapdragon 425 olacak. Arkasında 13 megapiksel bir kamerası bulunan cihazın önünde ise 5 megapiksel bir kamerası var. Ayrıca grafik biriminde Adreno 308 bulunurken E1’in, Android‘in en yeni sürümü olan Android 7.0 Nougat ile kutudan çıkması bekleniyor.

Nokia E1 fiyatı ve çıkış tarihi

Sızdırılan bilgilere göre cihazın fiyatı hakkında bilgide bulunuyor. Zira cihazın orta seviye özelliklere sahip olması fiyatınında uygun olacağını tahmin etmek zor değil. Ancak biz yinede fiyatına bakalım sızdırılan bilgilere göre Nokia E1’in çıkış fiyatının 150 dolar olacağı yönünde. Nokia’nında katılacağı ve şubat ayında düzenlenecek olan Dünya Mobil Kongresinde E1 dahil olmak üzere 7’ye kadar akıllı telefonu tanıtabileceğinin sinyalleri şimdiden geliyor. Zira firmanın yeni ortağı olan HMD ile eski günlerine kavuşmanın planlarını kuruyor.

Daha önce pek çok iddia ortaya atılmıştıi Nokia‘nın piyasaya pek çok akıllı telefon modelleriyle girişyapacağı kesin ancak bu akıllı telefonların nezaman piyasaya çıkacağı meçhul gibi gözüküyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.