Uygun fiyatlı Nokia 3 ve Nokia 5 tanıtıldı

Nokia’nın isim hakkını satın alan HMD Global, bugün MWC 2017’de sahneye çıktı ve uygun fiyatlı Nokia 3 ve Nokia 5’i resmi olarak tanıttı.

MWC 2017’ye katılan Nokia firması Nokia 6’nın yanı iki adet yeni Android’li akıllı telefon tanıttı. Nokia 3 ve Nokia 5 adında ki telefonlar giriş seviyesinde ki teknik özelliklere sahip ve uygun fiyatlarıyla dikkat çekiyor.

Nokia 3 ve Nokia 5 detaylandı!

Nokia’nın piyasaya tekrar geri dönmesiyle birlikte Nokia 6 ile iyi bir çıkış yaptı.

İlk olarak Nokia 3‘ün özelliklerine baktığımızda 5 inç HD Display bir ekrana sahip olan cihaz gücünü Mediatek işlemcisinden alıyor. Arkasında 8 megapiksel kamera bulunan akıllı telefon 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafızaya sahip olan Nokia 3 fiyatı ise 139 Euro. Ve son olarak cihazın batarya kapasitesine baktığımızda 2650 mAh kapasiteli olduğunu görüyoruz.

Nokia 3 ve Nokia 5

Nokia 5 özellikleri

Nokia 3‘ten biraz daha iyi özelliklere sahip olan Nokia 5, 5.2 inç büyüklüğünde HD display kalitesinde bir ekran sunuyor. Gücünü Qualcomm, Snapdragon 410 yongasetinden alan Nokia 5‘in arkasında 13 megapiksel bir kamera bulunuyor. 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafıza ile gelen uygun fiyatlı Nokia 5 akıllı telefonun hafızası microSD kart ile genişletilebiliyor.

Son olarak  bataryasına baktığımızda 3000 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olduğunu görüyoruz.

Nokia 5 fiyatına baktığımızda 189 euro çıkış fiyatına sahip akıllı telefon küresel olarak satışa sunulması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.