Motorola Moto C ve Moto C Plus

Lenovo’nun kontrolunde ki Motorola şirketi, bugün Moto C ve Moto C Plus adında iki yeni akıllı telefon tanıttı.

Daha önce özellikleri ortaya çıkan uygun fiyatlı giriş seviyesinde ki Motorola Moto C ve Moto C Plus bugün Lenovo tarafından resmi olarak duyuruldu.

Motorola Moto C özellikleri

Lenovo, bugün gerçekleştirdiği bir etkinlikle iki yeni akıllı telefon tanıttı. İlk olarak Moto C‘nin teknik özelliklerine baktığımızda 5 inç boyutunda 480×854 ekrana sahip olan cihaz gücünü 1.1 Ghz hızında çalışan dört çekirdekli Mediatek işlemcisinden alıyor.

1 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanı sunan cihazın dahili hafızası microSD kart ile geniştilebiliyor.

Arkasında 5 megapiksel önünde ise 2 megapiksel kamera bulunan Moto C, 4G bağlantı desteğinide sahip.

Çift sim kart desteğine sahip olan telefon Android 7.0 Nougat ile kutudan çıkarken  2.350 mAh kapasiteli bir bataryadan besleniyor.

3G ve 4G LTE iki versiyona sahip olan telefonun 3G versiyonun fiyatı 89 euro iken 4G LTE desteğine sahip olan versiyonu ise 99 euro olacak.

Moto C ve Moto C Plus

Motorola Moto C Plus teknik özellikleri

Moto C’den daha iyi özelliklere sahip Moto C Plus’ın teknik özellikleri daha iyi seviyede. 5 inçlik FULL HD ekran sunan cihaz gücünü 1.3 Ghz hızında çalışan Mediatek işlemcisinden alıyor.

1 GB RAM ve 16 GB dahili depolama birimine sahip olan Moto C Plus‘ın dahili hafızası microSD kart desteği sayesinde genişletilebiliyor. Arkasında 8 megapiksel önünde ise 2 megapiksel kamera bulunan telefon Android 7.0 Nougat ile kutudan çıkacak.

4G LTE ve çift sim kart desteğide bulunan Moto C Plus’ın en dikkat çeken özelliği ise 4.000 mAh büyüklüğünde ki bataryası olduğunu belirtelim.

Uygun fiyatlı ve iyi özelliklere sahip olan Motorola Moto C Plus’ın çıkış fiyatına baktığımızda 119 euro etiket fiyatıyla yakında piyasaya sunulması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.