Twitter

Sosyal medya devlerinden Twitter’ın son aylık verileri belli oldu.

Sosyal medya devlerinden Twitter, son yıllarda geriye düşmekle eleştiriliyordu. Son gelen bilgilere göre Twitter’ın yüzünün güldüğünü gösteriyor.

Twitter beklenenden daha az kaybetti!

Çıktığı ilk zamanlarda büyük ilgi görerek milyonlarca kullanıcıya ulaşan Twitter, sosyal medya siteleri içerisinde ilk sıralarda yer alıyordu. Ancak son yıllarda alternatiflerin çoğalmasıyla birlikte ve rakiplerin daha yenilikçi özelliklerinin hızına ulaşamayan Twitter uygulaması, zaman içerisinde istediği kadar kazanç ve kullanıcı kitlesine ulaşamadığından dert yanıyordu. Geçen sene son 3 aylık  verilerine göre Twitter,  geçtiğimiz yılın son ayında 162 milyon dolar kaybeden şirket içi durum hiç iyi gitmemişti. 2017’nin son 3 ayında zararını azaltmayı başaran şirket son 3 ayı 62 milyon dolar kayıp ile kapattı. 62 milyon dolar kaybı kötü bir sonuç olarak görülsede bu sonucun 2016 yılının son 3 ayına göre 100 milyon dolar daha az kaybetmesi şirket için iyi bir sonuç olduğunu belirtelim.

Twitter için sevindirici bir diğer sonuç ise beklediğinden daha çok kazanması oldu. Zira şirket 2017’nin ilk 3 ayında 511,9 milyon dolar kazanç beklerken tam 548 milyon dolar kazandı. Twitter’ın yüzünü güldüren sonucun tasarruf politikası olduğu belirtilyor. Kendi bünyesinde bulunan Vine uygulamasını kapatan Twitter, söz konusu uygulamayı kapatmasıyla birlikte tasarruf ettiği belirtiliyor.

Ayrıca aylık 310-320 milyon kişi olarak seyreden kullanıcı kitlesinide arttıran Twitter’ın aylık kullanıcı kitlesi 328 milyona ulaşarak Twitter’ın bir türlü artmıyor denildiği kullanıcıların artabildiğinin göstergesi gibi olduğunu belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.