Twitter

Sosyal medya platformların başında gelen Twitter‘a yeni bir özellik gelecek. Sözkonusu özellik hakkında gelen haberlere göre sosyal paylaşım platforma yeni bir soluk katacak. Tabi haberler için diyoruz. Bildiğiniz gibi twittir, üzerinden hergün yüzbinlerce  Tweet atılıyor. Bu tweet’lerin büyük bir bölümü kullanıların kendi özel duygu ve düşüncelerini paylaşma gibi görünsede diğer en önemli konulardan biri haberler oluşturuyor. Bilindiği gibi Televizyon bir zamanlar hayatımızın önemli bir parçası haline gelmişti ancak İnternetin hayatımıza girmesi ve mobil cihazlarla neredeyse herkesin eline geçmesi televizyon izleme kültürümüzü ikinci plana attı. İnternetin gelişmesiyle birlikte pek çok sosyal medya sitesi kurıuldu. Çoğu adını duyuramadan kapanırken Twitter, bir çok sosyal medya sitesi devleşerek milyonlara ulaştı ve her gün büyümeye devam ediyorlar. Hal böyle olunca bazen binlerce gönderilerin içinden en önemli haberleri gözden kaçırabiliyoruz. İşte bu konuya çözüm sunmak isteyen Twitter, önemli bir özelliği getiriyor.

 

Twiter artık önemli haberleri bildirim olarak gönderecek

Son gelen haberlere göre Twitter‘ın önemli haberleri kullanıcılarına bildirim olarak gönderecek özelliğin üzerinde çalıştığı yönünde. Sözkonusu özellik sayesinde bir nevi doğru olmayan haberlerin önüne geçilmeyi amaçlanabileceğini gösteriyor. Ancak özellik sayesinde kullanıcılarına önemli olarak gördüğü haberleri bir bildirim göndererek bilgilendirecek.

Söz konusu Twitter‘ın önemli haberleri kullanıcılarına bildirim olarak göndermesi özelliğinin nezaman geleceği belli değil. Ancak hazırlar tamam olduğunda yapılacak bir güncelleme ile bu özelliğin hizmete sokulacağını tahmin ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.