Twitter Lite

Twitter, interneti yavaş olan kullanıcıları için düşük güç harcayan ve daha hızlı yüklenen Twitter Lite’ı kulllanıma sundu.

Twitter Lite ile Twitter daha hızlı

Dünyada en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerin başında olan Twitter’ın dünyanın her yerinden kullanıcısı bulunmakta. Hal böyle olunca dünyanın her yerinde internet aynı hızda değil. Daha doğrusu bazı ülkelerde donanım olarak akıllı telefonlar bile Twitter’ın uygulamasını kaldıramayabiliyor. Twitter’ın uygulamasını kaldıran ancak interneti yavaş olan ve donanım olarak telefonlarının normal Twitter uygulamasından verim alamayanlar için düşük güç tüken ancak daha hızlı yüklenen Twitter Lite kullanıma sunuldu.

Daha önce Facebook uygulamasının Lite versiyonunu görmüştük %70‘e varan veri tasarrufu sağlamasına karşın bir çok özelliği barındıran uygulama Google Play ve APP Store’da en çok indirilenler arasına yer almasının ardından Facebook’un en büyük rakiplerinden Twitter’da bu alanda adım atarak Twitter Lite’ı kullanıma sundu.

Twitter Lite özellikleri

Lite normal Twitter uygulamasında olan hemen hemen tüm özelliklerini barındırıyor diyebileriz. 1 MB boyutuna rağmen büyük işlevi olan Lite ile tweet atabilir resimlerinizi ve videolarınızı kontrol edebilirsiniz. Mesaj atıp mesajlara bakabilirsiniz. Daha hızlı olan Lite’ın bir diğer marifeti ise internet bağlantısı kesilse bile çevrimdışı desteğe sahip olması.

Lite

Twitter uygulamasının Lite versiyonun kullanıma sunulmasının en büyük sebeplerden biri interneti yavaş olan ve donanım olarak cep telefonları yetersiz  kullanılacılarına kolaylık sağlamasıyla birlikte söz konusu uygulama sayesinde daha çok kullanıcıya ulaşmak olduğunu söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.