Trekstor

Trekstor firması, Windows 10 işletim sistemiyle çalışan akıllı saat üretecek.

Windows 10’lu akıllı saat Trekstor’dan geliyor

Yazılım devi Microsoft‘un sahibi olduğu Windows işletim sistemi Masaüstü ve dizüstü bilgisayarların yanı sıra tablet sektöründede başarılı bir işletim sistemi. Microsoft daha önce mobil sektörüne adım atarak Nokia ile işbirliği kapsamında Windows Phone işletim sistemiyle çalışan akıllı telefonlar üreterek piyasaya sürsede başarılı olamadı ve piyasadan çekilmek zorunda kaldı.

Şimdiye kadar giyilebilir teknolojiye yanaşmayan Microsoft kendi işletim sistemine sahip olmasına rağmen şimdiye kadar akıllı saat üretmedi. Android’in hakim olduğu akıllı saatlere bir rakip geleceğini belirtelim. Trekstor adında ki firma Windows 10 ile çalışacak bir akıllı saat üreteceğini açıklayarak oldukça dikkat çekti.

Trekstor akıllı saatin özellikleri

Dünyanın ilk Windows 10‘lu işletim sistemine sahip olacak akıllı saat Windows 10 tabanlı IOT Core sürümüyle çalışacak. 1.54 inç boyutunda ki ekranı Gorning Gorilla Glass 3 ile korunacak olan akıllı saatin özellikleri arasında Wifi ve Bluetooth gibi özellikler olacağı belirtiliyor.

Windows 10 tabanlı ilk saatin piyasaya çıkmasıyla beraber ne kadar başarılı olacağı merak konusu. Zira Android ve İOS‘un hakim olduğu akıllı telefonlar bu iki işletim sistemiyle çalışan akıllı saatler bir çok akıllı telefonla tam uyum sağlıyor. Windows‘lu akıllı saatin Android ve İOS ile çalışan akıllı telefonlarla ne kadar uyum sağlayacağı merak ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.