Samsung Z4

Samsung’un kendi geliştirdiği Tizen işletim sistemiyle çalışan Z4 akıllı telefonu resmi olarak duyuruldu.

2017 yılının ilk çeyreğinde amiral gemi modelleri Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus‘ı tanıtan Güney Kore’li teknoloji devi Samsung’un amiral gemi modelleri çerçevesiz ve kavisli tasarımlarıyla çok beğenilmişti. Samsung ve İntel birlikte geliştirmeye devam ettiği Tizen işletim sistemiyle çalışan Z4 akıllı telefonu giriş seviyesinde ki özelliklere sahip.

Samsung şirketi tarafından Android ve İOS‘a rakip olması için geliştirilmeye devam edilen Tizen işletim sistemiyle çalışan alt seviye özelliklere sahip Samsung Z4 tanıtıldı.

Samsung Z4

Samsung Z4 teknik özellikleri

Özellik ve tasarım konusunda herhangi bir iddiası bulunmayan Z4 hafif kavisli 4.5 inç boyutunda bir ekran sunarken gücünü ise 1.5 Ghz hızında çalışan işlemciden alıyor. 1 GB RAM‘e sahip olan Samsung Z4‘ün arkasında çift LED flaşlı 5 megapiksel bulunurken önünde ise tek LED flaşlı 5 megapiksel selfie kamera konumlandırılmış.

Samsung Z4

Çift sim kart,4G bağlantı desteği gibi özelliklere sahip olan telefon 2.050 mAh kapasiteli bir bataryadan besleniyor. Z4’ün en dikkat çeken özelliği ise işletim sistemi olduğunu belirtmekte fayda var. Zira cihazı çalıştıran Tizen 3.0 işletim sistemi Samsung tarafından geliştirilen ve akıllı saatlerindede kullanmaya başladığı bir işletim sistemi olduğunu biliyoruz.

Tizen dışında herhangi dikkat çeken bir özelliği bulunmayan Samsung Z4 yakın zamanda başta Hindistan olmak üzere pek çok ülkede satışa sunulması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.