Tizen OS

Samsung ve Intel işbirliğiyle geliştirilen Tizen işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonlar küresel olarak satışa sunabilir.

Samsung ve Intel’in birlikte geliştirdiği Tizen işletim sistemi, Samsung markalı akıllı saatlerde ve TV’lerde kullanılıyor. Özellikle giyilebilir teknolojide başarılı bir konuma gelen Tizen OS ile çalışan Gear S akıllı saatler küresel olarak satışa sunulurken Samsung’un kendi mobil işletim sistemini kullandığı Samsung Z serisi akıllı telefonlar ise Orta doğu, Latin Amerika ve Hindistan gibi pazarlarda satışa sunuluyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Tizen’li Samsung Z4 duyuruldu

Tizen OS, 2016 yılında özellikle akıllı saatlerde %30 büyüme kayd ederek önemli bir paya sahip oldu. Bir kaç gündür düzenlenen Tizen geliştiriciler konferansında Tizen ile ilgili önemli kararların alındığı ve Tizen ile çalışan akıllı telefonların küresel olarak satışa sunulabileceği söyleniyor.

Tizen

Tizen dünyaya açılabilir

Tizen geliştiriciler konferasında konuşulan konularında başında olduğu belirtilen  Tizen’li akıllı telefonları küresel olarak satışa sunulması noktasında bazı konuların yakın zamanda hayata geçirilebileceği iddia edildi. Yakında Tizen OS ile çalışan akıllı telefonların küresel olarak satışa sunulma ihtimali Samsung’un kendi işletim sistemine  önem vererek Google’a olan bağımlılığını azaltmayı hedeflediğini biliyoruz.

Tizen market büyütülecek

Gelen bilgilere göre dikkat çeken bir detay daha bulunuyor. Tizen işletim sisteminin uygulama marketi olan Tizen marketin 2017 yılının sonuna doğru yaklaşık on kat daha büyüyeceği belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.