Telegram

Telegram, sağladığı üstün güvenlik ile mesajlaşma uygulamaları içinde en güvenli mesajlaşma uygulaması olarak adlandırılan Telegram uygulamasına bu defa güvenli sesli arama özelliği geldi.

Popüler mesajlaşma platformlarından biri olan Telegram uygulaması, güvenliği bir tık öteye taşıyarak emojilerle güvenliği üst seviyeye çıkardı.

Telegram, sesli arama özelliği emojilerle güvenliği sağlıyor!

Uçtan uca şifreleme gibi yüksek güvenlik özelliği sunan Telegram uygulamasında mesajları kendiliğinden silme gibi çok dikkat çeken özellikler barındırıyor.

Telegram, sesli arama özelliği ile Telegram’dan sesli arama özelliği ile konuşan söz konusu uygulamanın kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için emojilerle güvenlik gibi ilginç bir sistemi devreye soktuklarını açıkladılar. Söz konusu özellik sayesinde Telegram üzerinden sesli konuşan iki kişiye üçüncü bir kişinin izinsiz konuşmaya dahil olmasını engellemek için emojilerle önlem alınmış.

Bir nevi şifreleme sistemi olan emojilerle konuşmaya dahil olmak için emojileri doğru şekilde karşılaştırıldıktan sonra konuşmaya dahil olunabiliyor. Ancak izinsiz bir şekilde konuşmaya  dahil olunmak istendiğinde söz konusu emojileri doğru şekilde karşılaştırmak gerekiyor ve bunu yapmak neredeyse imkansız gibi.

Telegram sesli arama özelliğinin özellikleri bununla kalmıyor. Wifi üzerinden internete bağlı olduğunuzda sesli arama özelliğiyle konuşurken bağlantının kopması durumunda bağlantı kopmadan Telegram sesli arama özelliği direk mobil veri bağlantısına geçerek konuşmanızın yarıda kalmasının önüne geçiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.