Çin merkezli teknoloji firmalarından biri olan Xiaomi firması teknoloji firmaları içerisinde en hızlı büyeyen firmalardan biri. Öyleki Xiaomi, akıllı telefonlarıyla devrim yaratacak nitelikte cihazları ürettiyor. 2016 yılının en çok konuşulan neredeysi çerçevisiz ekranı ve tasarımıyla oldukça ilgi çekmişti. Mi Mix’in ekranı yüzde 91.3 yani neredeysi çerçevesi yok gibiydi. Bu tasarımıyla oldukça konuşulan Xiaomi mi mix tasarımı kadar özellikleri ve nekadar sağlam olduğu tartışıldı.

Xiaomi Mi Mix 2’mi geliyor

Bu ortaya çıkan ve Gizmochina’nın paylaştığı habere göre Xiaomi firması Mi Mix’in ikinci modeli üzerinde çalıştığı belirtildi. Yine haberde en dikkat çeken konu ise Mi Mix 2‘nin çerçevesi oldu. Zira cihaz %100 çerçevesiz gelebilir. Xiaomi mi mix tasarımı oldukça dikkat çekmişti. Bu akıllı telefonun çok konuşulmasına neden olan durum özellikleri değil çerçevesi olmuştu. Eğer cihazın ikinci modeli %100 çerçevesiz gelirse hiç kuşkusuz yine devrim yaratacak nitelikte olacak ve Xiaomi’nin ününe ün katacak. Mix Mix 2’nin tamamen ekrandan oluşan ön kısmında herhangi bir fiziksel tuş olmiyacağı bunun yerine sanal tuşlar kullanılacağı tahmin ediliyor. Cihazın 2K ve Android 7.0 Nougat gibi özellikler gelebileceği belirtiliyor.Xiaomi mi mix 2

Xiaomi Mi Mix özellikleri

Xiaomi Mi Mix’in özelliklerini hep beraber hatırlayacak olursak cihazın ekranı 6.4 inç büyüklüğünde FULL HD AMOLED geniş bir ekrana sahipti. Mi mix gücünü ise Qualcomm’un Snagdragon 821 işlemcisinden alıyor.

4 Gb ve 6 Gb ram seçenekleriyle üstün özellikler sunan cihazın 4 Gb ram’e sahip olan modelin dahili hafızası 128 Gb. 6Gb ram’e sahip olan ikinci modelin dahili hafızası ise 256 Gb. Her iki modelinde arka kamerası 16 megapiksel ön kamerası ise 5 megapiksel. Bu özelliklerin yanı sıra 4.400 kapasitesine sahip bataryadan beslenen cihazın en çok konuşulan çerçervesi olsada özellikleride üst seviyede. Hiç kuşkusuz Mi Mix 2 yine bir önceki modeli gibi çok konuşulacak. ve ilgi göreceğini şimdiden kesin gibi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.