iPhone X

Teknoloji devlerinden Apple’ın bugün düzenlediği etkinlikte 3 yeni iPhone akıllı telefonunu tanıttı, 3 Apple, akıllı telefonundan biri olan ve 10. Yıla özel olarak tasarlanan iPhone X’de tanıtıldı.

Her yıl Eylül ayında tanıtılan iPhone’lar tüm dünyada büyük bir ilgiyle takip ediliyor, Apple’dan yıllardır beklediğimiz olağanüstü tasarıma sahip olan akıllı telefon bir türlü gelmemişti. Apple, kendisinden beklenilen akıllı telefon tasarımını sonunda gerçekleştirdi, iPhone X modeliyle birlikte iPhone sevenlerin beklediği sonunda gerçekleşti.

iPhone X’in ekranı 5,8 inç boyutunda 1125×2436 çözünürlüğünde OLED ekrandan oluşuyor, 18:9 ekrana sahip olan cihaz, 2017 yılı başlarında tanıtılan rakibi Galaxy S8 gibi 18:9 ekran ile geldi.

iPhone-X-resimleri

iPhone X özellikleri

Tasarımıyla kendisine hayran bırakan 10. Yıla özel olarak üretilen X modelinin teknik özellikleride en üst seviyede.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  iPhone 8 ve iPhone 8 Plus resmi olarak tanıtıldı

X modelinde 3,5mm kulaklık jakı bulunmuyor, cihaz, 3 GB RAM ve 64/256 GB dahili depolama alanı seçenekleri sunuyor.

6 çekirdekli A11 işlemcisinden güç alan akıllı telefon Face ID adı verilen yüz tanıma sistemine sahip. iPhone X’in, arkasındaki 12+12 megapiksel kameralar sayesinde bir akıllı telefonda şimdiye dek en hızlı video yakalama yeteneğine sahip 4K 60fps, 1080p 240 fps özelliği bulunuyor. Önünde 7 megapiksel selfie kamerası bulunan cihazı diğer 2 iPhone’dan modelinden ayıran en büyük özelliğinin tasarımı olduğunu belirtelim.

iPhone X satış tarihi ve fiyatı

Tasarımıyla kendisini görenleri hayran bıran iPhone X fiyatı 999 dolar, 15 Eylül’de ön siparişe açılacak olan akıllı telefon 21 Eylül tarihinde satışa sunulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.