Stephen Hawking

Yaptığı bilimsel araştırmalarıyla bilinen ünlü Astrofizikçi Stephen Hawking, çok önemli bir uyarıda bulundu.

Ünlü bilim adamı Stephen Hawking’ten şok edecek bir açıklama geldi. Ünlü bilim adamına göre biz insanlar önümüzde ki yüz yıl içerisinde kendimize yaşanacak başka bir yer bulamazsak  yok olabiliriz.

Stephen Hawking, 100 yıl içerisinde Dünya’yı terk etmemiz gerekiyor

Ünlü astrofizikçi Hawking yaptığı bir açıklamada dünyanın gidişatı hakkında çok önemli uyarılarda bulundu. Hawking‘e göre Dünya 100 yıl içerinde yaşanmaz bir hale gelecek ve Dünya’yı terk etmemiz gerekecek. Gerekçe olarak nükleer savaş ihtimali,küresel ısınma ve genetik olarak tasarlanmış  virüsleri gösteren Stephen Hawking, 2117 yılına Dünya’yı terk etmemiz gerekebilir diye konuştu.

Ünlü İngiliz astrofizikçi Stephen Hawking, daha öncede uyarlarıyla gündeme gelmişti. Dünyanın gidişatı hakkında daha önce endişelerini dile getiren Hawking, Dünya’da hızla artan nufus artışına dikkat çekmişti.

Hawking, vucudunun neredeyse tümünü kullanamiyor. Kendisine özel olarak geliştirilen bir bilgisayar sistemi sayesinde sadece yanak kaslarını kullanabilen ünlü bilim adamı hareket ettirebildiği yanak kası yardımıyla kendisine özel olarak hazırlanan bilgisayar sistemine komut vererek iletişim kuruyor. Günde 2500 kadar kelimeyi kullanabilen Hawking, eski bir öğrencisi ile beraber Dünya turuna çıkarak dünyanın gidişatı hakkında araştırmalarda bulunacak.

Modern zamanın Einstein’ı olarak nitelendirilen Hawking‘in yaptığı bilimsel araştırmaları 40’tan fazla dile çevrilerek Dünya genelinde okuyucularına sunulmuş durumda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.