Xperia X

Sony firmasının önemli akıllı telefonlarından biri olan Xperia X’e çok yakında Android 7.1.2 Nougat gelecek.

Sony şirketinin önemli akıllı telefonlarından biri olan Xperia X’e Android Nougat güncellemesi çok yakında gelecek.

Xperia X’e çok yakında Android 7.1.2 gelecek!

Android 7.0 Nougat‘ın devamı olan Android 7.1.2 güncellemesi için Google yakın zamanda çalışmaya başlamıştı. Güncelleme konusunda en hızlı firmalardan biri olan Sony firması, söz konusu güncellemeyi en hızlı şekilde dağıtmak isteyen firmaların başında olduğunu belirtelim. Sony‘den gelen bir açıklama ile Xperia X‘e çok yakında Android’in en son sürümü Android 7.1.2 Nougat güncellemesi dağıtacaklarını açıkladı.

Xperia X Nougat

Xperia X’e gelecek güncelleme neler getiriyor?

Android’in en son sürümünün güncellemesini içeren Android 7.1.2 Nougat ile birlikte çok beğenilen ve on binlerce kullanıcı tarafından satın alınan Xperia X modelini dahada kullanışlı hale getirecek. Android 7.1.2 Nougat güncellemesi ile birlikte Bluetooth özelliği daha hızlı çalışacak. Söz konusu güncelleme ile birlikte özellikle akıllı telefonların en büyük sorunlarından biri olan bataryanın çabuk bitmesine bir nebzede olsada katkı sağlamak için uygulamaları optimize ederek pil tasarrufundan daha çok yararlanmasını sağlayacak.

Bu gibi bazı önemli özellikler içeren Android 7.1.2 güncellemesinin nezaman geleceği açıklanmadı. Ancak söz konusu güncellemenin Nisan  ayı içerinde ve ya en geç Mayıs ayında dağıtılması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.