Playstation 4

Efsane oyun konsollarından Playstation 4’ün güncel satış rakamları belli oldu.

Sony’nin başarılı oyun konsollarından biri olan PS4’ün satışa sunulmasının üzerinden neredeyse 4 yıl geçmesine rağmen hala en çok satan oyun konsollarından biri olduğu ortaya çıkan bir istatistikle belli oldu.

Playstation 4’ün satış rakamları Sony’yi sevindirdi

Sony tarafından 2013 yılında piyasaya çıkarılan oyun konsolu  PS4′ün satış rakamlarını bizzat Sony açıkladı.

Piyasaya sürülmesinin üzerinden yaklaşık 4 yıl geçmesine rağmen hala söz konusu oyun konsolune ilgiyi azaltmadığı açıklanan verilerle belli oldu.

İşte Playstation 4’ün satış rakamları

Sony firmasının piyasaya sürdüğü PS4 oyun konsolunun ardından Playstation 4 Pro ve Playstation VR adında iki oyun konsolunun piyasaya sürülmesine rağmen PS4’e olan ilgiyi azaltmamış. 2015 yılı içerisinde toplamda 17,7 milyon PS4 satan Sony, 2016 yılında ise bu tempoyu sürdürerek toplamda 14,8 milyon PS4 satışını gerçekleştirdi.

Aradan geçen 4 yıla rağmen hala en çok kazandıran oyun konsollarından biri olan PS4’ün satış rakamları 2013 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana 60 milyon adet satış barajını aşmış durumda. 2018 yılında PS4’ün satış rakamlarını 80 milyon adet satış rakamı barajını aşmasını hedefleyen Sony, 2019 yılında ise PS4 oyun konsolunun satış rakamlarında ciddi derecede bir düşüş beklediği belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.