Sony

Sony, 2016 yılının 4.cü çeyreğinde kaç adet akıllı telefon sattığını açıkladı. Ayrıntılar haberimizde.

Dünyada en çok akıllı telefon satan akıllı telefon üreticisi olan Japonya merkezli Sony firmasının 2016 yılının dördüncü çeyreğinde dünua genelinde kaç adet akıllı telefon sattığı açıklandı. Son yıllarda oldukça iddialı akıllı telefonlar üreten ve piyasaya sunan Sony şirketi, istediği satış sonuçlarını bir türlü ulaşamadığı biliniyor.

Sony 2016 yılının 4.cü çeyreğinde 5.1 milyon akıllı telefon sattı

Hayatın her alanına nufuz eden akıllı telefonlar artık hayatın bir parçası haline geldiler. Hal böyle olunca akıllı telefon piyasası çok önemli bir hal aldı. Akıllı telefon üreten ve satan en önemli firmalardan biri olan Sony,  Xperia ismiyle akıllı telefon sektöründe önemli bir paya sahip. Firmadan gelen son haber ise kaç adet akıllı telefon sattığı. Firma, 2016 yılının dördüncü çeyreğinde toplamda 5.1 milyon Xperia sattığını açıkladı.

2016 yılında ise toplamda 15 milyon akıllı telefon sattığını açıklayan firmanın açıklamasına göre 2012 yılından bu yana en düşük satış rakamı olduğu belirtiliyor.

MWC 2107 fuarında 5 adet akıllı telefon tanıtması beklenen Sony‘nin, 2017 yılında daha çok satış rakamı elde etmek için sıkı çalışacağı göstergesi gibi olduğunu belirtmekte fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.