Sony

Dünyanın en büyük akıllı telefon şirketlerinden biri olan Sony şirketinin yeni bir akıllı telefonu Geekbench’te, Android Oreo ve 6 inç boyutunda ekran ile ortaya çıktı.

Geekbench üzerinden görüntülenen ve H4233 numaraya sahip olan cihaz, 2,2 Ghz hızında çalışan bir Snapdragon Soc’tan güç alıyor, yeni tanıtılan Android Oreo ile çalışan Sony markalı akıllı telefon 6 inç büyüklüğünde 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Sony Xperia XZ1 GFXBench'te ortaya çıktı

Sony’nin ezeli rakipleri ard arda yeni akıllı telefon tanıtırken, Sony şirketide 2017 yılının ilk aylarında oldukça iddialı tasarıma ve teknik özelliklere sahip olan bir çok akıllı telefon tanıttığını biliyoruz, yeni ortaya çıkan Sony markalı akıllı telefonun amiral gemi düzeyinde olmadığını ancak, orta seviye teknik özelliklere sahip olduğunu görüyoruz.

Sony H4233 teknik özellikleri

Şimdilik sadece Geekbench üzerinden görülen H4233 numaraya sahip olan Sony markalı akıllı telefon, 6 inç boyutunda 1920 x 1080 çözünürlüğünde FULL HD ekran sunuyor. Gücünü 2,2 Ghz hızında çalışan Snapdragon 630 işlemcisinden alan akıllı telefon 4 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı sunuyor.

Arkasında Sony kalitesinde 21 megapiksel kamera bulunurken, önünde 15 megapiksel selfie kamerası bulunuyor.

Android 8.0 Oreo ile çalışan cihazın tanıtım tarihi hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor, ancak Sony şirketinin yakın zamanda 6 inçlik akıllı telefonunu kullanıcılarının karşısına çıkartmasını beklenildiğini belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.