Snapdragon 855

Samsung, yakın zamanda Snapdragon 845 yongasetinden gücünü alan Galaxy S9 ve S9+ amiral gemi modellerini tanıtmaya hazırlanırken, önümüzdeki yıl tanıtılması beklenen Galaxy S10”un işlemcisi olması beklenen SD855 işlemcisinden dikkat çekici haber geldi.

7nm üretim sürecinden geçirelecek olan SD855 yongaseti, daha düşük güç tüketecek. 10nm üretim sürecinden geçirilen SD845 yongasetinin  7nm üretimi ile gelmesi bekleniyordu. Ancak bu olmadı ve 7nm üretim süreci Snapdragon 855 yongasetine nasip oldu.

Snapdragon 855 yongaseti

Snapdragon 855 özellikleri

MWC 2018 teknoloji fuarında sergilenecek olan dünyanın ilk 2 GB’a kadar indirme hızına ulaşan modemi Snapdragon X24 LTE dün Qualcomm tarafından resmi olarak tanıtıldıktan sonra, sızıntılarıyla meşhur olan Roland Quandt, önemli bir bilgi paylaştı.

Snapdragon 855 özellikleri

@Quandt’ın aktardığına göre, 7nm üretim sürecinden geçirilecek olan Snapdragon 855 yongaseti daha düşük güç tüketecek ve daha iyi performans sağlayacak.

Geçtiğimiz yıl amiral gemi modellerine güç veren Snapdragon 835 yongasetine ambargo koyan Samsung, bu yıl SD845 işlemcisi için aynı şeyi yapmadı. Ancak, S9 ve S9+ akıllı telefon modelleri, yine Snapdragon’un en yüksek işlemcisiyle çıkış yapacak ilk amiral gemi modelleri olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Galaxy S9+ AnTuTu puanıyla rakiplerini geride bıraktı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.