SnapChat drone

Sosyal medya uygulamalarından biri olan SnapChat, drone üretme hazırlığında.

Sevilen sosyal medya platformlarından biri olan SnapChat uygulaması daha önce kendi gözlüğünü tanıtarak oldukça ilgi çekmişti. Söz konusu sosyal medya uygulaması son yıllarda oldukça gelişen drone sektörünede gözünü dikerekCtrl Me Robotics adlı firmayı 1 milyon dolar ödeyerek satın almıştı.

Ctrl Me Robotics şirketini satın alan SnapChat kendi drone’larını üreteceklerini daha önce açıklamışlardı.

SnapChat drone

SnapChat markalı drone’ları yakın zamanda görebiliriz

Son yıllarda oldukça gelişen drone sektörü bir çok teknoloji şirketininde iştahını kabartmıştı. Son zamanlarda bir çok teknoloji şirketi drone sektöründe pay kapmak için sıkı bir rekabet haline girdiğini biliyoruz. Bu rekabete dahil olmak isteyen popüler sosyal medya uyglaması SnapChat özellikle askeri amaçla kullanılması için drone’lar üretmek istediği belirtiliyor.

Ctrl Me Robotics şirketini 1 milyon dolar’a satın alan SnapChat  Amerikan donanması için 10 saniye içerisinde bulunduğu yerden kaybolan drone üretmek istediği gelen bilgiler arasında.

Daha önce bir çok teknoloji devinin kapıştığı sektör haline gelen drone sektörü 2017 yılı içerisinde kapışmada zirve yapması bekleniyor. Zira drone’lar eğlence gibi sektörlerde kullanılsada son yıllarda askeri amaçla yoğun olarak kullanılmaya başlandılar. SnapChat’in üretmesi beklenen drone’ların askeri amaçla kullanılması için tasarlanacağı ve eğer bu proje başarılı olursa sosyal medyada önemli bir paya sahip olan SnapChat uygulaması kendisine önemli bir gelir kaynağı daha bulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.