Skype

Apple şirketinin yaklaşık 10 gün önce resmi olarak tanıttığı iki yeni iPhone modelinde bazı uygulamalar çalışmiyor.

Teknoloji devi Apple tarafından, görkemli bir etkinlik kapsamında tanıtılan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus akıllı telefon modellerinde bazı uygulamaların düzgün çalışmadığı daha önce dile getirilmeye başlanmıştı, bu uygulamalardan birinin Skype uygulaması olduğu ortaya çıktı.

Skype, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ta düzgün çalışmiyor

Apple’ın yeni tanıttığı 3 iPhone modelinden ikisinde Skype‘nin en yeni sürümünün düzgün çalışmadığı ve hatta söz konusu uygulamanın çöktüğü belirtiliyor.

Skype dahil iPhone 8 ve 8 Plus‘ta düzgün çalışmayan uygulamaların İOS ile çalışan cihazlarda düzgün çalıştığı için uygulamaların iki yeni iPhone modeli için güncellenmesi gerektiği gelen bilgiler arasında.

Microsoft‘un başarılı sosyal medya uygulamalası olan Skype’nin yeni iPhone’larla uyum sağlaması için Microsoft tarafından, Skype uygulamasını güncelleştirme çalışmaları başlattığı Microsoft’un açıklamasıyla belli oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Süper tasarıma sahip olan iPhone X tanıtıldı

Microsoft yaptığı açıklamada, “Kullanıcıların yeni iPhone 8’de Skype’yi  kullanamadıkları yönündeki sorunların farkındayız. Mühendislerimiz sorunu aktif bir şekilde araştırıyor ve mümkün olan en kısa sürede çözmeyi hedefliyoruz. Bir düzeltme güncellemesi geliştirildi ve şu anda yayınlamadan önce test yapıyoruz.”

Microsoft’un açıklamasına göre, Skype uygulaması en kısa sürede yayınlanması beklenen güncellemeyle birlikte, yaşanan sorunlarında güncellemeyle beraber ortadan kalkacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.