Nokia 6

Finlandiya merkezli eski teknoloji devlerinden Nokia, 2017 yılı içerisinde büyük hamleler yapacağı kesin gözüyle bakılırken firmadan her gün yeni haberler geliyor. İki gün önce uzun bir aradan sonra ilk kez Nokia 6 adıyla akıllı telefon piyasaya süren firma aynı aynı zamanda bir ilki daha yapmış oldu. Nokia 6, aynı zamanda ilk Nokia markalı Android‘li akıllı telefon oldu. Bu akıllı telefon hala konuşulurken bu defa firma ile ilgili önemli bir haber daha geldi.

Nokia sanal asistan Viki geliyor

Son gelen haberlere göre Nokia, sanal asistan olarak adlandırılan ve Apple’ın ilk olarak duyurduğu Siri modeli olmuştu. Apple‘ın Siri’si büyük ilgi görmüştü. Daha sonra Samsung ve Google‘da kendi sanal asistanlarını geliştirmişti.

Şimdide Nokia kendi sanal asistanını geliştriyor. Şimdilik sadece adı bilinen sözkonusu Nokia’nın sanal asistanın adı Viki bu isimle geleceği iddia edilen Sanal asistan Siri ve Bixby’a rakip olacağı iddia ediliyor.

HMD Global‘ın 10 yıl boyunca haklarını satın aldığı Nokia firması adına akıllı telefon ve buna benzer pek çok cihazı üretip piyasaya sürecek.Ayrıca firma bu yıl içerisinde pek çok akıllı telefon tanıtıp piyasaya sürecek.Bu akıllı telefonlardan ilk tanıtılan Nokia 6 olurken bundan kısa bir süre önce sızdırılan uygun fiyatlı Nokia E1 modelininde yakında tanıtılacağı sinyalleri şimdiden geliyor. Şubat ayında düzenlenecek olan Mobil dünya kongresinde akıllı telefon modellerini tanıtması bekleniyor.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.