Yüksek performans gösteren ve büyümekte olan Türk Girişimcilere ScaleIT 4. Yıllık Etkinliğine kaydolmak üzere son çağrı

MİLANO, İtalya, 15 Haziran 2018

ScaleIT, Türk startup’larını Güney ve Güney Doğu Avrupa’nın en yüksek performanslı startup’larıyla küresel yatımıcılar ve VC fonlarını bir araya getiren yıllık etkinliğinin 4.süne kaydolmaya çağırıyor. Geçtiğimiz 30 ayda, ScaleIT mezunları 140 Milyon Dolar’ın üzerinde yatırım almış olup, bu tutar aynı süreçte İtalya’da toplanan toplam sermayenin %25’ine karşılık gelmektedir. (Q4 2015 – Q1 2018)

ScaleIT etkinliklerine katılarak başarıyla büyüyen şirketler arasında göze çarpanlar şunlar: Motork, Bemyeye, Musement, Tok.tv, Shopfully, Cuebiq, Spreaker (Voxnest ile birleşmiştir). Geçen yılki etkinlikte seçilen üç startup, Artemest, Soundreef ve HelloHungry.com, etkinliğin ardından henüz 4 ay geçmeden kaynak toplama süreçlerini sonlandırmışlardır.

Şartları sağlayan startup’ların 30 Haziran 2018 Cuma gününe kadar www.scaleit.biz/apply adresinden kayıt olması gerekmektedir.

Yeterlilik şartları:

⦁ Son 12 ayda en az 1 Milyon Avro’luk ciro elde etmiş veya en az 1 Milyon aylık kullanıcıya ulaşmış olmak (online B2C (firmadan müşteriye e-ticaret) olması halinde)
⦁ Bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla 100% büyüme kaydetmiş olmak,
toplam cironun en az %20’sini yurt dışından elde etmek veya açık ve sürdürülebilir bir uluslararasılaşma stratejisine sahip olmak.

Kazananlar 31 Ağustos’a kadar açıklanacak ve 17-18 Ağustos’ta Milano – İtalya’da gerçekleşecek 2 günlük etkinliğe katılmaya hak kazanacaklardır. Etkinlik boyunca girişimciler iş planlarını topluluğa aktaracak, uluslararası yatırımcı ve VC fonlarıyla birebir toplantılar gerçekleştirecektir. (3 Milyon Avro ile 30 Milyon Avro arasında değişen A, B ve C serisi fonlar).

ScaleIT Kurucu Ortağı Lorenzo Franchini ekliyor: “Önceki etkinliklerde ScaleIT, Avrupa, Amerika, Asya ve İsrail’den 350’nin üzerinde yatırımcıyla arasında güven ilişkisi oluşturdu. Bu ilişki, bizim bu yatırımcılara yüksek kalitede şirketler sunmamızın sonucu olarak gerçekleşti.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Saç Ekimi Nasıl olmalıdır ? Bilmeniz gerekenler nelerdir ?

Önceki etkinliklere VC fonu olarak katılan şirketler arasında Amadeus Capital, Ardian, Cisco Investments, DN Capital, Draper Esprit, EarlyBird, Eight Roads, Highland Europe, Holtzbrinck Ventures, Idinvest, Index Ventures, Iris Capital, Nauta Capital, Omnes, Partech Ventures bulunuyor.

Bu yılın etkinlik ortakları: Euronext, McKinsey, Orrick , Amazon Web Service, Salesforce, Silverpeak, Badenoch & Clark, Ludovici, Piccone & Partners, Endeavor, ABC Accelerator, Startups.watch, U-Start and U.S. Consulate General Milan.

ScaleIT Hakkında

ScaleIt, Güney ve Güneydoğu Avrupa’nın en iyi büyüyen girişimleriyle, bölgeye yatırım yapan en iyi VC fonlarını buluşturan etkinlik/platformdur. 2015 yılında Lorenzo Franchini – girişim sermayesi sekötründen melek yatırımcı ve girişimci- tarafından kurulmuştur.

Daha fazla bilgi için: www.scaleit.biz
Linkedin: www.linkedin.com/company/scaleit-showcase
Twitter: @ScaIeIT

Basın soruları için:

Simona Vecchies, simona.vecchies@angelia.it, Mob. 335 1245190
Beatrice Cagnoni, beatrice.cagnoni@bc-communication.it, Mob. 335 5635111

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.